استاندار خبر داد: آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از ۸۳۹ طرح در لرستان

on .

استاندار لرستان از آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از ۸۳۹ طرح به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر خادمی در دیدار با نماینده محترم ولی فقیه استان به مناسبت دهه مبارکه فجر ضمن تبریک این ایام اظهار کرد: این دهه فرصتی برای بهره‌برداری مناسب علاقه‌مندان به ویژه مدیران استانی به منظور تبیین دلایل وقوع و بقای انقلاب اسلامی است.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه در این ایام مانند سال‌های گذشته به برخی از کارهای متداول افتتاح، کلنگ زنی پروژه‌ها و جشن‌های متداول پرداخته می‌شود، افزود: اقدامات نظری، فکری و مبتنی بر آنچه که در نظر امام خمینی (ره) و خواست مردم بوده برای نسل جوان ما در حوزه‌های مختلف لازم است.

 استاندار لرستان به تشریح این که نظام‌های سیاسی چگونه و در چه زمانی دچار مشکل می‌شوند پرداخت و با اشاره به مفهوم دولت-کشور که از چهار عنصر سرزمین، جمعیت، حاکمیت و حکومت تشکیل شده است، بیان کرد: نظام‌های سیاسی در مراحل استقرار و حکومت خود گاهاً با بحران‌های مختلفی از جمله بحران هویت، مشروعیت، مشارکت، نفوذ و توزیع روبرو می‌شوند.

به گفته وی این بحران‌ها به نوعی با یکدیگر مرتبط هستند و همدیگر را تقویت و تشویق می‌کنند از طرفی در صورت کارآمدی یک سیستم در مواجه با این مشکلات ثبات بیشتری می‌گیرند.

 وی در ادامه با اشاره به رژیم شاه تصریح کرد: مشکلات طبقاتی و ایجاد فاصله بین طبقه مرفه و فقیر، نداشتن نفوذ معنوی و مادی بین مردم، عدم مشارکت مردم در تصمیمات نداشتن مشروعیت و هویت در جامعه مشکلات و بحران‌هایی بود که شاه با آن مواجه و منجر به وقوع انقلاب بزرگ جمهوری اسلامی شد.

 دکتر خادمی خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی(ره) توانست از این ضعف‌ها و بحران‌ها به نفع ملت و اسلام با بسیج مردمی نظام جمهوری اسلامی ایران را بر مبنای رای و نظر مردم طراحی کند.

 وی در ادامه با بیان این که مشروعیت نظام جمهوری اسلامی در الهی و مردمی بودن آن است، افزود: جمهوری اسلامی یک مفهوم پاراکسودیکال نبوده بلکه مفهوم کاملاً سازگار با حکومت مردم و در عین حال اسلامی است.

  دکتر خادمی افزود: مردم ایران خواهان حکومت با باورها و فرهنگ‌های اسلامی هستند و این هویت اصلی بود که حضرت امام (ره) به ایران اهدا کرد.

 استاندار لرستان گفت: امیدواریم در سایه رهبری‌ و راهنمایی‌های حکیمانه مقام معظم رهبری این نظام مقدس را که امروز به یک درخت تنومند ۴۱ ساله تبدیل‌شده آرزوهای ملت و آرمان های امام (ره) همچنان به نتیجه برسد.

مقام ارشد استان اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن دهه فجر عملیات اجرایی و بهره برداری ۸۳۹ طرح با اعتبار یک‌هزار و ۴۴ میلیارد تومان در استان آغاز شده است.

وی افزود: از این تعداد ۸۰۲ طرح با اعتبار ۶۹۹ میلیارد تومان عمرانی و ۳۷ مورد اقتصادی با ارزش ۳۴۵ میلیارد تومان است.