استاندار لرستان: آزادی رأی از حقوق اصلی مردم است

on .

دکتر خادمی: در برگزاری انتخابات تکالیفی برعهده مردم و مسئولین است که باید هر کدام وظیفه خود را به درستی در راستای برگزاری انتخابات سالم انجام دهند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان جلسه توجیهی کاندیداهای تأیید صلاحیت شده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر خادمی استاندار لرستان برگزار شد .

خادمی در این جلسه اظهار داشت: در بحث انتخابات سه عامل با هم همکاری دارند، مردم یا انتخاب گران، انتخاب شوندگان یا همان کاندیداها و کسانی که باید مقدمات ارتباط این دو عنصر را برای برگزاری انتخابات فراهم کنند . هر سه عنصر نسبت به یکدیگر حقوقی دارند و از آنجا که حقوق تکلیف ایجاد می کنند، نسبت به هم مکلف نیز هستند .

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه بیشترین تکلیف متوجه مسئولین است، عنوان داشت: ایجاد تسهیلات لازم برای اظهار نظر آزادانه مردم، فراهم سازی امکانات، آزادی عمل، امنیت و اقداماتی در جهت برقراری یک رقابت سالم وظیفه مسئولین است.

وی همچنین افزود: عدم دخالت در رأی مردم، تعریف عناصر شایسته برای برگزاری انتخابات و پیشگیری از انجام هرگونه تخلف در انتخابات توسط این عناصر، از دیگر اقداماتی است که بر عهده مسئولین می باشد . این موارد باید رعایت شوند و تلاش ما تاکنون بر اجرای صحیح قوانین بوده است .

استاندار لرستان در خصوص حقوق مردم بر کاندیداها گفت:  صداقت در گفتار و عدم ابراز وعده هایی که نمی توان به آنها عمل کرد از حقوق مهم مردم هستند، از طرف دیگر عدم افزایش توقعات از دیگر وظایف کاندیدا هاست، زیرا یکی از راههای ناامید کردن مردم  افزایش توقعات بی مورد است که باعث به وجود آمدن محرومیت نسبی در جامعه نیز می گردد .

دکتر خادمی پیشگیری از قطب بندی های کاذب هویتی و شهرستانی را خواستار شد و تصریح کرد: از میان کاندیداهای تأیید صلاحیت شده در لرستان ۹ نفر به عنوان نماینده مردم راهی مجلس می شوند که باید فضای رقابتی کاندیداها منطبق بر امنیت، قانون گذاری و تصمیم گیری متناسب با آن باشد و از حضور افراد ماجراجو و کسانی که به دنبال ضربه زدن به دیگران هستند، در مجموعه انتخاباتی خود دوری کنید .

خادمی در پایان ضمن اشاره به فضای آرام این دوره از انتخابات در مقایسه با ادوار قبل در استان مطرح کرد: شرکت آزادانه مردم در انتخابات حق آنهاست، مردم وظیفه ای جز رأی دادن ندارند و مسئولین نیز مکلف به فراهم سازی شرایط برگزاری انتخابات سالم و بانشاط، با رعایت اصل بی طرفی را برعهده دارند .