معاون استاندار لرستان: حضور کاندیداها بر اساس احساس وظیفه و در جهت خدمت به مردم است

on .

دکتر ثمینی در جلسه توجیهی کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از اعلام لیست نهایی نامزدهای تأیید صلاحیت شده در روز ۲۳ بهمن ماه جاری خبر داد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان دکتر ثمینی در جلسه توجیهی کاندیداهای استان اظهار داشت: از مجموع ۴۰۸ نفر ثبت نام کننده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان ۳۰ نفر انصراف خود را اعلام و مابقی جهت طی فرایند تأیید صلاحیت معرفی شدند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان عنوان داشت: فرایند احراز صلاحیت نامزدهای انتخاباتی توسط هیئت‌های نظارت و اجرایی استان و با همکاری هیئت نظارت مرکزی مورد ارزیابی قرار گرفت و پس از پایان بررسی‌ها طبق آخرین آمار تاکنون ۲۲۳ نفر صلاحیت آنها مورد تأیید قرار گرفته است و تأیید نهایی سایر نامزدهای انتخاباتی توسط شورای نگهبان تا روز ۲۱ بهمن ماه جاری اعلام خواهد شد .

محمود ثمینی افزود: با توجه به بنای برگزاری انتخابات در فضایی سالم، رقابتی و با نشاط، بهترین راهکار، عمل به قوانین و مقررات است و اگر به این موضوعات توجه شود در انتخابات بسترها فراهم و مشکلی نخواهیم داشت .

معاون استاندار در خصوص شرایط برگزاری انتخابات بیان داشت: هیئت اجرایی شورای تأمین تدابیر را اندیشیده و استاندار لرستان به عنوان ریاست شورای تأمین استان با نگاه دغدغه مند از چند ماه پیش در حال رصد و پیگیری مسائل انتخاباتی استان هستند، از این رو همراهی و همکاری صمیمانه کاندیداهای انتخاباتی در برگزاری انتخابات سالم برای مردم استان موثر خواهد بود .

وی در خصوص مدت زمان انجام تبلیغات تصریح کرد: فعالیت انتخاباتی کاندیداها از روز ۲۴ بهمن ماه جاری ساعت ۸ صبح آغاز و در ساعت ۸ صبح ۱ اسفند ماه به پایان میرسد از این رو پس از مدت تعیین شده انجام هرگونه تبلیغات تخلف بوده و کاندیداها باید به این نکته توجه داشته باشند .

دکتر ثمینی مطرح کرد: هر گونه استفاده از پلاکارد، پوستر، دیوار نویسی و راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی در خیابان ها و معابر عمومی، استفاده از بلندگوهای سیار در خارج از اماکن تعریف شده برای انتخابات ممنوع می باشد . از طرف دیگر مخدوش نمودن و از بین بردن آگهی تبلیغاتی رقبای انتخاباتی نیز نباید انجام شود .

معاون استاندار در پایان ضمن تأکید بر اصل بی طرفی در انتخابات گفت : استفاده از هر گونه امکانات و منابع دولتی برای معرفی شخص در انتخابات خلاف قانون است و  تعیین نفر برای یک یا چند نماینده در شعب اخذ رأی نیز باید به تناسب تعداد نمایندگان حوزه های انتخاباتی تعیین و معرفی شوند .