معاون استاندار لرستان از افتتاح و بهره برداری چند طرح شهرستان کوهدشت خبر داد

on .

مهندس امیری صبح امروز به منظور افتتاح و کلنگ زنی چند طرح عمرانی وارد شهرستان کوهدشت شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان با حضور معاون امور عمرانی استانداری لرستان و تنی چند از مسئولین، تعدادی از طرح های عمرانی شهرستان کوهدشت به مناسبت ایام مبارک دهه فجر افتتاح و عملیات کلنگ زنی یک طرح دیگر نیز انجام پذیرفت .

مهندس امیری در بدو ورود به کوهدشت با حضور در گلزار شهدای گمنام این شهرستان به مقام شامخ آنان ادای احترام نمودند .

معاون امور عمرانی استانداری لرستان اظهار داشت: افتتاح ۴ طرح مرکز مخابرات شهرستان از جمله طرح هایی بود که با هدف تقویت آنتن دهی تلفن همراه در نقاط کور کوهدشت، با اعتباری بالغ بر ۷۰,۰۰۰ میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری برداری رسید .

مهندس امیری همچنین گفت: افتتاح طرح تولیدی پانل یونولیت ساختمانی از دیگر طرح های این شهرستان بود که سرمایه گذار قبلی در اجرای تعهدات ناتوان و با واگذاری به سرمایه گذار جدید با رقمی بالغ بر  ۸۰۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده و زمینه اشتغال ۷ نفر به طور مستقیم و تولید سالانه ۳۰۰ تن یونولیت مورد نیاز شهرستان را داراست .

وی شرکت تعاونی برق تاسیسات الکتریکی تابش کوهدشت را یکی دیگر از طرح های شهرستان کوهدشت عنوان کرد که با سرمایه گذاری ۵۰۰۰ میلیون ریال، اشتغال زایی ۶ نفر    و توان تولید سالانه ۳۶۰۰ دستگاه گرم کننده با دمنده سرعت بالا، در ایام مبارک دهه فجر افتتاح شد .

معاون استاندار لرستان در ادامه با حضور در در شرکت آب و فاضلاب کوهدشت، خط انتقال آب شرب شهرستان را کلنگ زنی کرد .

امیری در این خصوص بیان داشت: این طرح باهدف احداث مخزن ۵۰۰۰ متر مکعبی، عملیات لوله گذاری به طول ۴۴۰۰ متر، عملیات اجرایی بازسازی مخزن ۷۵۰۰ متر مکعبی و ساخت حوضچه آجری و بتنی کلنگ زنی و اعتبار اجرای پروژه مبلغ ۱۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال برآورد می گردد که تکمیل و اجرای این طرح بخش زیادی از نیاز آب شرب شهرستان کوهدشت را رفع خواهد کرد .

گودرز امیری در ادامه این سفر با حضور در روستای اشتره گل گل شبکه گازرسانی این روستا را افتتاح و عنوان کرد: عملیات گازرسانی به محور اشتره گل گل ۸ روستا را شامل می شود که با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان انجام شده است و ۱۲۰۰ خانوار در مجموع با افتتاح این طرح از نعمت گاز برخوردار شده اند .

مهندس امیری در پایان مطرح کرد: افتتاح پروژه دامپروری با عنوان گوسفند داشتی آمیخته، یکی دیگر از طرح های شهرستان کوهدشت در روستای شرشره بود که این پروژه هزار رأسی با ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ تن گوشت و ۲۵۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار زمینه اشتغال ۱۰ نفر را در این روستا را فراهم آورده است که جهاد کشاورزی شهرستان به عنوان دستگاه مجری طرح عملیات اجرایی این پروژه را برعهده داشته است .