معاون استاندار لرستان: مبانی حاکمیت ما به لحاظ ایدئولوژی، اسلام است

on .

دکتر ثمینی در همایش رأی اولی ها بیان کرد: دشمنان انقلاب هر گاه شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات بودند، از مواضع خود عقب نشینی کردند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان دکتر ثمینی با حضور در همایش فصل حضور دختران رأی اولی عنوان کرد: انقلاب اسلامی حاصل نمی شد مگر با رهبری و راهنمایی‌های داهیانه حضرت امام ( ره ) در قبل از انقلاب و مبارزات مردمی علیه طاغوت که مردم با به صحنه آمدن، خواستار تغییر حاکمیت در آن زمان شدند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان اظهار داشت: امام راحل در اوایل انقلاب به خاطر اعتقاد به حضور مردم در  تصمیم گیری ها، موضوع نوشتن و تصویب قانون اساسی را به خبرگان امور سپرد و پس از تکمیل قانون اساسی، در وهله اول به رأی عموم گذاشته شد و با آراء بسیار بالا، قانون اساسی به تصویب رسید .

دکتر ثمینی در خصوص چگونگی انتخاب حکومت اسلامی گفت: با توجه به حضور گروه های مختلف مانند کمونیست ها منافقین و امثال آنها در اوایل انقلاب که هر کدام به دنبال منافع حزبی خود بودند، امام خمینی با ابراز اینکه « من به جمهوری اسلامی رأی می دهم نه یک کلمه کمتر ، نه یک کلمه بیشتر» نظام جمهوری اسلامی به آرا و نظر مردم گذاشته شد و با کسب بیش از ۹۸.۲ درصد، مردم جمهوری اسلامی را انتخاب کردند .

ثمینی در ادامه تصریح کرد: هدف گذاری امام راحل در انقلاب اسلامی حول محور دو موضوع بود اول مبانی ایدئولوژی که عمده مردم مسلمان هستند و دوم دخالت مردم درتصمیمات مملکت که جمهوریت نظام هست .

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این دوره از انتخابات شصت و هشت هزار و ۴۳۸  رأی اولی در استان داریم افزود: با توجه به اولین حضور شما رأی اولی ها در صحنه سیاسی کشور و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، با مشارکت فعال می توانید در امر تصمیم گیری و انتخاب وکیل مردم نقش مهمی را ایفا کنید .

معاون استاندار در پایان مطرح کرد: هر وقت که دشمنان این مملکت مشارکت و حضور حداکثری مردم را در تعیین سرنوشت خود ملاحظه کردند نه تنها از مواضع خود عقب نشینی کرده بلکه از طمع ورزی به منافع مردم ناامید شدند لذا به منظور اهمیت امنیت ملی و بی اثر نمودن تهدیدات دشمنان، لازمه حضور مردم در انتخابات ضروری به نظر می رسد.