استاندار لرستان: ۱۳۰ پروژه عمرانی و اقتصادی در لرستان اجرا می شود

on .

دکتر خادمی استاندار لرستان در جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد گفت: ۱۳۰ پروژه عمرانی و اقتصادی در استان لرستان در دست اجرا داریم که بیش از ۶۰ مورد این پروژه ها اقتصادی و مابقی عمرانی هستند.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، جلسه اقتصاد مقاومتی استان با حضور  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان برگزار شد.
 
در این جلسه بخشی از طرح ها و پروژه ها و برنامه های در حال اجرا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت از جمله این طرح ها می‌توان به پروژه راه آهن خرم آباد دورود ،بروجرد ، آزادراه اراک بروجرد خرم آباد بهسازی مسیر پل زال ،پلدختر ، اسلام آباد غرب و سایر راهها و جاده های مواصلاتی مهم در استان اشاره کرد.
 
دکتر خادمی با اشاره به محور جدید خرم آباد پلدختر گفت این مسیر به طول ۸۵ کیلومتر ده کیلومتر از جاده قدیمی مسیر را کوتاه‌تر می‌کند.
در این جلسه همچنین در خصوص موضوعات زیر بحث و تبادل نظر شد:
 
تکمیل پروژه ورزشگاه ۵ هزار نفری بروجرد و ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم آباد ، توسعه فرودگاه خرم آباد با هدف توسعه باند پرواز،تجهیزات و تاسیسات جانبی و تعداد پروازها ،همچنین درخصوص موضوع سد سازی در لرستان در خصوص تکمیل پروژه سد کمندان ازنا ،تسریع در ساخت سد مخمل کوه خرم آباد ،و تکمیل سد مروک دورود تبادل نظر شد.
 
در این جلسه همچنین تکمیل کارخانه فولاد و ذوب آهن ازنا ،احداث طرح فاز ۴ سیمان دورود ،پالایشگاه پلدختر و نیروگاه ۸۹۰ مگاواتی خرم آباد ، مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و تصمیماتی در زمینه اتخاذ شد.
 
دکتر خادمی در پایان با تقدیر از حضور وزیر راه و شهرسازی در استان لرستان و سوابق درخشان مهندس اسلامی  گفت، اقدامات ارزشمند وی در خصوص ساماندهی حریم قلعه فلک الافلاک در سالهای گذشته و حضور و نظارت مستمر در موضوع سیل لرستان قابل تقدیر است.
 
استاندار لرستان با اشاره به فرماندهی اقتصاد مقاومتی لرستان توسط مهندس اسلامی آن را توفیقی برای این استان نامید و گفت یکی از مشکلات استان لرستان بحث‌های زیرساختی و راه‌های روستایی است که از این زاویه می‌توان توفیقات بیشتری را به دست آورد.