وزیر راه و شهرسازی: وجه تمایز انقلاب ما سلطه ستیزی آن است

on .

محمد اسلامی گفت: دستاوردهای پس از انقلاب نشان از حجم بالای کارها و تولید علم متأثر از نیروی فرهیخته و جوان انقلاب در کشور دارد.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با محوریت بررسی مشکلات و رفع موانع واحدهای تولیدی و پروژه های استان برگزار شد . 
 
 وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بازسازی ۲۹۰ کیلومتر خط آهن منطقه زاگرس که ۱۶۰ کیلومتر آن در لرستان واقع شده از پروژه های مهم کشور است و با اعتباری بالغ بر ۵۸۰ میلیارد تومان موجب تسریع در حرکت قطارهای راه آهن استان خواهد بود . 
 
وی همچنین درباره خط آهن خرم‌آباد به دورود افزود:  این خط ریلی یکی از پروژه های پرهزینه و دارای تونل های طولانی در کشور می باشد کهبا مصوبه سازمان برنامه و بودجه و کمک دکتر نوبخت مساله قراردادی آن حل گردیده و امید آن می رود سرعت و پیشرفت بیشتر در این پروژه را شاهد باشیم. 
 
اسلامی در خصوص آزادراه خرم آباد _ اراک گفت: طی ‌بازدید انجام شده از این پروژه، شاهد رفع موانع و پیشرفت فیزیکی ۶٠درصدی آن بودیم که در صورت مساعد بودن شرایط جوی، در هفته دولت قطعه نخست آن به طول ۶٨ کیلومتر افتتاح خواهد شد تا مردم بتوانند از مسیر بروجرد - خرم آباد این آزادراه استفاده کنند .
 
وی در ادامه از محورهای مواصلاتی اسلام آباد غرب_پلدختر _ پل زال، جاده چهارخطه خرم‌آباد _ کوهدشت و جاده خرم‌آباد به پلدختر نام برد و با توجه به پیشرفت خوب این طرح ها، خواستار افزایش مشارکت بخش خصوصی جهت تکمیل این پروژه ها شد .
 
جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تصریح کرد:  فرودگاه خرم آباد یکی از طرح های مهم استان است که با توجه به اقداماتی نظیر خرید امکانات و ادوات و همچنین اصلاحات صورت گرفته، خوب توسعه یافته است و با توجه به شرایط موجود می تواند پرواز های بیشتری به خصوص به مشهد در آن انجام شود که مستلزم استقبال از این پروازها و حضور بخش خصوصی است .
 
محمد اسلامی مطرح کرد: موضوع بافتهای فرسوده، آسفالت جاده ها و خیابان ها، بهسازی ناوگان حمل و نقل، زیرساخت ها و همچنین رفع موانع طرح ها و پروژه های استان باید با انجام برنامه ریزی و مشارکت مناسب پیگیری و حل و فصل شوند .
 
وزیر راه و شهرسازی در پایان ضمن اشاره به دست آورد های نظام و انقلاب بیان داشت: انقلاب ما انقلاب ارزش هاست و وجه تمایزش در سلطه ستیزی است . تمامی دستاوردهای انقلاب در جهت تولید علم، متأثر از استعداد نیروی جوان و فرهیخته است پس با حضور در جشن ۲۲ بهمن و پس از آن انتخابات مجلس شورای اسلامی بار دیگر با آرمان های انقلاب تجدید پیمان خواهیم کرد .