استاندار لرستان: مهمترین پشتوانه نظام مردم هستند

on .

دکتر خادمی لطف خداوند متعال و در کنار آن راهی را که ملت انتخاب کرده بودند را از عوامل مهم پیروزی انقلاب دانست.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان دکتر خادمی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن، در این خصوص بحث و گفتگو کرد .
 
استاندار لرستان در پاسخ به سوال رمز ماندگاری و بقای نظام و انقلاب اسلامی علی رغم فشارها، تهدیدات و تحریم ها، عنوان داشت: فلسفه ای علمی وجود دارد که می گوید با شناخت علت به وجود آمدن یک پدیده، می‌توان دلیل بقای آن را نیز یافت .
از عوامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی اول لطف خدای متعال و سپس راهی بود که ملت انتخاب کرده بودند .
ملت ما دارای آرمان شد، آرمان هایی که متأثر از مکتب اسلام بود و نگاه بلند که باعث ایجاد انگیزه و قدرت شد، مردم در ادامه برای خود چشم انداز تبیین نموده و به خودباوری رسیدند این خودباوری از عوامل اصلی تداوم انقلاب است .
 
دکتر خادمی همچنین گفت رهبری حکیمانه و اندیشمندانه امام خمینی ( ره ) از مهمترین عوامل پیروزی انقلاب است . امام توانست مردم را حول موضوعات مشترک گرد هم آورد، نظام سیاسی سراسر استبداد ستم شاهی را درهم بپیچد و در ادامه، رهبری انقلاب را آیت الله خامنه ای ( مد ظله ) که شاگرد امام بود، بر عهده گرفت و از حوادثی که ممکن بود نظام را به خطر اندازد به سلامت عبور داد .
 
استاندار لرستان در خصوص پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر امسال عنوان کرد: حدود ۸۴۰ پروژه با اعتباری نزدیک به ۱۰۴۴ میلیارد تومان از میان پروژه های استان انتخاب شد که با حضور مسئولین استانی یا ملی در ایام مبارک دهه فجر شاهد افتتاح و بهره برداری از آن ها بودیم، مانند پروژه کلنگ زنی ۸۷۰ واحد مسکونی خرم آباد و عملیات نوسازی و بهسازی خط راه آهن منطقه زاگرس که از اندیمشک شروع می شود و به طول ۲۹۰ کیلومتر، با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان از طرح های بسیار مهم استان و کشور است .
 
همچنین افتتاح چند پل در مسیر رودخانه کشکان، طرح هایی که قبلاً انجام شده بود مانند قطار گردشگری که به علت سیل اخیر امکان استفاده بهینه از آن نبود، مطرح کردن موضوع احداث بندر خشک در استان با وزیر راه و شهرسازی و پروژه‌های دیگری مانند نیروگاه گازی ۴۰۰ مگاواتی که در آینده نزدیک  با حضور وزیر محترم نیرو آماده افتتاح و بهره برداری می باشد .
 
خادمی در ادامه این گفتگو از اهمیت راهپیمایی امسال سخن به میان آورد و افزود: جشن پیروزی انقلاب بسیار با عظمت است امسال به دلیل شرایط خاص کشور مانند بدعهدی آمریکا در صحنه سیاسی و خروج از معاهده ای که با جمهوری اسلامی ایران داشت و پیامد آن تحریم های ظالمانه، حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و پس از آن انتخابات دوم اسفند، تمامی تحلیل های دشمنان را که با خود می پنداشتند با وضع تحریم های ظالمانه، مردم به دولت فشار خواهند آورد را بی اثر خواهد کرد .
 
دکتر خادمی تصریح کرد: حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن پیامی است به سلطه جویان و آمریکا که ملت ما نظام جمهوری اسلامی را انتخاب کرده‌اند و پشت این نظام ایستاده‌اند . مردم ما مهمترین سرمایه و پشتوانه انقلاب هستند . 
 
دکتر خادمی در خصوص تدابیر ستاد انتخابات استان مطرح کرد: انتخابات  اسفندماه بسیار مهم است و حضور مردم و نحوه مشارکت آنها اصلی‌ترین نمود انتخابات است .
اگر بخواهیم سیستم کارآمد داشته باشیم قطعا نیازمند مجلس قوی هستیم و این مجلس قوی با انتخاب دقیق مردم و نمایندگان کاربلد به رشد کشور و استان کمک خواهد کرد .
در انتخابات امسال ۴۰۸ نفر ثبت‌نام کننده داشتیم که از این تعداد ۲۲۸ نفر تاکنون توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت شده اند و برای راهیابی به مجلس و انتخاب ۹ نفر نماینده استان با هم رقابت خواهند کرد.
 
وی در پایان گروه های شرکت کننده در انتخابات را به سه دسته مسئولین، نامزدهای انتخاباتی و مردم تقسیم کرد که هر کدام وظایفی بر عهده دارند مسئولین وظیفه حضور بی طرفانه در انتخابات و فراهم آوردن امکانات، نامزدهای انتخاباتی معرفی خود و ممانعت از دادن وعده‌های نادرست و در پایان مردم، که تنها یک وظیفه دارند و آن هم انتخاب شخصی که اصلح است.