‍ جلسه کارگروه اجتماعی ،فرهنگی،سلامت زنان و خانواده لرستان

on .

جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده لرستان با محوریت پیشگیری از بیماری کرونا و بررسی موضوع خودکشی در لرستان به ریاست دکتر محمود ثمینی برگزار شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی ،از مردم سلحشور لرستان به خاطر حضور  با شکوه و معنا دار در راهپیمایی  ۲۲ بهمن در یک روز سرد زمستانی تقدیر و تشکر کرد .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با تأکید بر اهمیت جلسه کارگروه اجتماعی ،فرهنگی استان گفت:  دستگاه‌های اجرایی با مشارکت داشتن در مباحث و هم افزایی در خصوص حل مشکلات با همفکری و خرد جمعی و تصمیم گیری جمعی در  افزایش کیفیت انجام برنامه ها و امور به ما کمک می کنند .
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به مصوبات جلسه پدافند غیرعامل، در خصوص ابتلا به کرونا ویروس گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از طرف دانشگاه علوم پزشکی لرستان اعلام نشده است و با اقدامات مناسب تاکنون امر پیشگیری خارج از مرزها موفقیت آمیز بوده است.

 دکتر ثمینی خاطرنشان کرد نکته مهم این است که ما باید آمادگی لازم را برای هرگونه اتفاق داشته باشیم و لازم است در این زمینه با عزم همگانی و همه جانبه اقدام کنیم تا بتوانیم از یک اتفاق پیشگیری کنیم و  خسارتهای انسانی به حداقل برسد .

دکتر ثمینی تصریح کرد؛ موضوع پیشگیری از کرونا بخاطر اهمیت سلامت جامعه علاوه بر ستاد پدافند غیرعامل در حوزه کارگروه اجتماعی استان نیز مطرح شده است .
وی با تاکید بر اهمیت نقش اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مردم گفت :دستگاه هایی مثل آموزش و پرورش و بسیج مردمی که سیل نیروی انسانی را در اختیار دارند و در همه جا کمک حال نظام بوده‌اند می‌توانند در این زمینه به خوبی عمل کنند. همچنین ائمه جماعت و جماعات که با مردم در ارتباط هستند و صدا و سیمای مرکز لرستان که تاثیرگذارترین رسانه است وسایر دستگاه ها و تشکل ها و ثمن ها می توانند در زمینه اطلاع رسانی ،آموزش و پیشگیری ،نقش موثری را ایفا کنند.

در بخش دوم این نشست موضوع خودکشی مورد بررسی قرار گرفت.
 دکتر ثمینی با اشاره به موضوع کرامت انسان در قرآن  گفت کرامت و فضیلت انسان به عنوان اشرف مخلوقات می طلبد تا در این زمینه با همفکری و همکاری همه دستگاهها این آمار را به حداقل رساند و از آن پیشگیری کرد و به این منظور تا علت را متوجه نشویم نمی‌توانیم اقدامی پیشگیرانه انجام دهیم .
وی بر لزوم ساماندهی ،اطلاع‌رسانی و جذب خیرین برای مشارکت در ریشه یابی مشکلات اجتماعی و لزوم هدایت واقفین به امور اجتماعی و نجات جان انسانها تاکید کرد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در پایان ،تقویت باورهای دینی و انتشار کتب فرهنگی را در این زمینه موثر عنوان کرد و گفت در این زمینه، سهیم بودن همه دستگاه ها و ارائه آموزش‌های لازم خصوصاً در حاشیه شهر ها امری اجتناب ناپذیر است .