انتخابات؛ فرصتی ملی برای تقویت نظام

on .

یکی از دستاوردهای مهم انقلاب، انتخابات و شرکت مردم در سرنوشت خود است که در همین راستا هر ساله شاهد برگزاری هر چه باشکوه‌تر آن در کشور و خصوصا لرستان هستیم.

انتخابات بستری است که در آن رقابت سیاسی با هدف خدمت به مردم در چارچوب قانون در سایه اخلاق اسلامی معنا و مشروعیت می‌یابد، از طرفی نماد واقعی دموکراسی بوده و برگزاری آن نشان‌دهنده نظامی مردمی است.

این مشارکت عمومی، یک فرصت ملی برای تقویت نظام محسوب می‌شود از این‌رو سبب نمایش اقتدار نظام اسلامی به جهانیان شده و تهدیدهای دشمنان ایران را خنثی می‌کند، بنابراین تاکید مسئولان کشور و به ویژه استان بر برگزاری هر چه باشکوه در عین سلامت است.

مهمترین اقدام مجریان در برگزاری انتخابات ایجاد سلامت و امنیت با حفظ بی‌طرفی در اجرای آن است.

در همین راستا و با توجه به تاکید دکتر خادمی بر سلامت انتخابات، وی بازدید از ستادهای تبلیغاتی و روند کار آنها را در دستور کار قرار داده است.

عمده هدف استاندار لرستان دعوت اعضای این ستادها به برگزاری رقابت سالم و اطلاع‌رسانی مناسب است.

وی همچنین مشارکت گسترده مردم را مهم‌ترین موضوع در انتخابات برشمرد و افزود: همه باید به گونه‌ای عمل کنیم که در روز انتخابات مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب با حضور حداکثری پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

استاندار لرستان سلامت و امنیت را دو امر مهم در انتخابات برشمرد و گفت: به هیچ وجه امنیت مردم و استان را فدای زیاده‌خواهی برخی افراد در انتخابات نخواهیم کرد و این موضوع از طرف نامزدهای انتخاباتی نیز باید رعایت شود.

به گفته وی انتخابات فرآیندهای مشخص با نتایج نامشخص است، از این‌رو نامزدهایی که قبل از اعلام نتایج در بین مردم خود را برنده انتخابات اعلام می کنند، خلاف اخلاق، حقوق و امنیت عمل کرده و القای این موضوع ضد امنیت است.

دکتر خادمی گفت: به مردم توصیه می‌شود اجازه ندهند افراد مخل نظم یا سوء استفاده‌گر، فضای آرامش شهرستان‌ها را به هم بزنند.

وی ادامه داد: کاندیداها علاوه بر کنترل لیدرها و هواداران، به مسوولان ستادهای خود توصیه کنند که قانون فصل الخطاب باشد و تخطی از آن جرم محسوب و برخورد می‌شود.

استاندار لرستان پایبندی به قانون و اخلاق مداری را رمز موفقیت در هر کاری دانست و اضافه کرد: مردم به مسئولان اعتماد داشته باشند چراکه همه عوامل انتخابات دنبال این موضوع هستند که در پایان آنچه مردم نوشته و در صندوق‌ها ریخته‌اند همان خوانده و به مردم اعلام شود.

محمدرضا گودرزی کارشناس روابط عمومی