استاندار لرستان : در خصوص ورود سامانه بارشی قوی در هفته جاری به لرستان هشدار داد

on .

در جلسه ستاد مدیریت بحران استان لرستان که به ریاست دکتر خادمی برگزار شد، با توجه به ورود سامانه بارشی قوی به استان لرستان طی روزهای دوشنبه و چهارشنبه این هفته، بر ضرورت آماده باش سراسری دستگاههای اجرایی مربوطه در استان تاکید شد.

به گزارش اداره کل  روابط عمومی استانداری لرستان در ابتدای این جلسه استاندار لرستان با تقدیر از مردم لرستان و همه عوامل اجرایی انتخابات ، از برگزاری مطلوب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد و از اجرای خوب آن به عنوان یک رویداد ملی و ارزشمند نام برد .

دکتر خادمی با اشاره به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر ورود  سامانه پر فشار طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه گفت : سامانه ای که در روزهای آتی وارد لرستان خواهد شد سامانه پر بارشی است و شاید به جهاتی به بارشهای ابتدای سال جاری نزدیک باشد.

استاندار لرستان ضمن تاکید بر اطلاع رسانی قوی بر ضرورت آماده باش مردم و دستگاههای اجرایی تاکید کرد .

دکتر خادمی با تاکید بر قوی بودن سامانه بارشی و احتمال وارد شدن خسارات گفت : با توجه به حجم بالای بارش و تجربه سیل قبل ، تخلیه مناطق مسکونی و ... نزدیک رودخانه ها ضروری است .
وی ضمن تاکید بر کلیه اقدامات پیشگیرانه بر اطلاع رسانی مناسب تاکید کرد و نقش رسانه ها و صدا و سیما را در آگاهی دادن به مردم  در جهت کاهش خسارتهای احتمالی پر رنگ خواند .

گفتنی است  این سامانه از عصر روز دوشنبه تا عصر چهارشنبه فعال است و در شهرستان‌های کوهدشت پلدختر جنوب خرم آباد، دورود ،سپید دشت و الیگودرز شدت بیشتری دارد .