معاون استاندار در آئین تکریم و معارفه مدیران کل آموزش و پرورش لرستان؛ برای رسیدن جامعه به جایگاهی رفیع باید به آموزش و پرورش به عنوان مبنای توسعه، توجه کرد

on .

دکتر محمود ثمینی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان عصر امروز با حضور در آیین تکریم و معارفه مدیران کل آموزش و پرورش لرستان  به تبیین اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش پرداخت  و این تغییر را جابجایی مسئولیت و امتداد مسیر خدمت نامید ‌.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان محمود ثمینی در این برنامه ضمن عرض خیر مقدم به دکتر اوحدی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش و مهمانان برنامه و تبریک روز مهندس ، از مشارکت و همکاری عوامل اجرایی و مردم در برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان لرستان تقدیر کرد .

معاون استاندار با اشاره به رعایت اصل بی طرفی مسئولین در انتخابات اخیر ،گفت :تمام تلاش و  برنامه‌ریزی‌ را برای این منظور به کار گرفتیم و به  آنچه وعده داده بودیم عمل کردیم و اینگونه شد که در پیشگاه خداوند با برگزاری یک انتخابات قانونمند سربلند شدیم .

معاون استاندار در بخش دوم سخنان خود در خصوص اهمیت تعلیم و تربیت گفت: اهمیت آموزش و پرورش و این دستگاه گسترده بر کسی پوشیده نیست .وی تصریح کرد دستگاه تعلیم و تربیت با جمعیتی حدود ۴۰ میلیون نفر، خانواده بزرگی است که زمینه ساز توسعه کشور است .

دکتر محمودثمینی گفت :مملکتی که بخواهد به جایگاهی رفیع برسد باید به آموزش و پرورش به عنوان مبنای اساسی توجه داشته باشد .
وی با اشاره به اهمیت یاددهی و یادگیری گفت: باید ببینیم با تمام زحماتی که عزیزان ما در آموزش و پرورش می‌کشند ما کجای کار هستیم .
ثمینی با تقدیر از کارهایی که در این زمینه انجام شده گفت: باید تلاش کنیم تا به اهدافی که نظام تعلیم و تربیت برای تعداد قریب سیزده میلیون دانش آموز و حدود نهصد و ۳۰ هزار فرهنگی ترسیم کرده برسیم .

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به گستردگی کار آموزش و پرورش گفت ؛ در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، شش نوع ساحت تربیتی لحاظ شده است که لازم است تا سال ۱۴۰۴ محقق شوند .
وی تصریح کرد به این منظور باید ببینیم در کجای این سند هستیم و در کجا کار انجام شده و در چه قسمتی به فعالیت بیشتر نیاز داریم و همچنین نقاط آسیب پذیر را در این مسیر، پیدا کنیم .

محمود ثمینی با اشاره به ظرفیت شورای آموزش و پرورش گفت : در اهمیت آموزش و پرورش همان قدر کافی است که همه دستگاه‌های اجرایی عضو بایدپشتیبانی خود را انجام دهند و کمک حال باشند تا آموزش و پرورش بتواند اهداف مورد نظر خود را محقق کند .

ثمینی با تاکید بر اینکه لازم است همه به آموزش و پرورش توجه کنیم و همت خود را جهت بالندگی آن به کار گیریم ،گفت: همه دستگاهها باید آموزش و پرورش را حمایت کنند تا این دستگاه تقویت شده  که در این صورت انسان های سالم و باسواد تربیت شده و این امر توسعه جامعه و بالندگی فردا را به دنبال خواهد داشت .

معاون استاندار از زحمات دکتر زینی وند مقدم در مدتی که مسئولیت این دستگاه مهم را برعهده داشته تقدیر کرد و گفت: از همه معاونین ،فرهنگیان و مدیران مدارس که در این زمینه با مدیرکل آموزش و پرورش لرستان همکاری داشته اند تقدیر و تشکر می کنم .
محمود ثمینی همچنین ضمن خیر مقدم و تبریک به علیرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش لرستان به سوابق و کارنامه خوب وی اشاره کرد و گفت: انشاالله مدیرکل جدید در ادامه این مسیر خدمات دکتر زینی وند را کامل کنند .