دکتر واعظی: دستگاه ها و وزارتخانه ها برای کمک به لرستان وارد عمل شوند

on .

رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص کمک سایر دستگاه ها و وزارت خانه ها به لرستان دستور اکید صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر واعظی رئیس دفتر ریاست جمهوری طی تماس تلفنی بادکتر خادمی استاندار لرستان، وضعیت استان لرستان طی بارشهای چند روز اخیر را در قالب گزارشی جویا شد .

در ابتدای این گزارش استاندار لرستان تشکیل ستادهای بحران در استان در اولین فرصت،  استقرار ۴۰۰ اکیپ در قالب نیروهای امدادی در نقاط خطر پذیر، تهیه مایحتاج مردم،  ایجاد کمپ های اسکان و جابجایی مردم از نقاط حادثه‌خیز را از جمله اقدامات پیشگیرانه در استان مطرح کرد .

 دکتر خادمی همچنین در این گزارش افزود: خساراتی ناشی از بارشهای دو روز اخیر بر زیرساخت های استان لرستان وارد شده است که منجر به تخریب راه های ارتباطی، پل ها و منازل مسکونی در برخی از شهرستان ها شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: بخشی از عملیات زیرساختی در استان که پس از سیل فروردین ماه جاری انجام گرفته بود به دلیل ناتمام ماندن برخی پروژه ها و بارش های این چند روز دچار آسیب های جدی شده است که گزارش جامع و کامل از میزان خسارات، طی ارزیابی نهایی تهیه و ارائه خواهد شد .

در پایان این گفتگو دکتر واعظی مطرح کرد: به منظور کمک رسانی و امداد به نقاط حادثه دیده از بارشهای این چند روز، حضور دستگاه ها و وزارت خانه ها در استان لرستان و بسیج امکانات برای رفع مشکلات مردم لرستان در اسرع وقت انجام شود .