توزیع بیش از ۱۷ هزار تن آرد در لرستان

on .

معاون استاندار لرستان از تامین و توزیع بیش از ۱۷ هزار تن آرد در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر اسد عبدالهی به سهمیه آرد مناطق شهری، عشایری، روستاهای دارای نانوایی و فاقد نانوایی استان در فروردین سال جاری اشاره کرد و افزود: حدود ۱۷ هزار و ۸۴۱ تن آرد برای این مناطق تامین و توزیع شده است.

وی ادامه داد: این سهمیه با نظارت و پیگیری اداره غله از طریق کارخانه‌های آرد استان و توسط شرکت حمل و نقل آبادان و سازمان تعاون روستایی و عشایری توزیع شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی و جلوگیری از ایجاد مشکل برای مصرف کنندگان، بیان کرد: آرد مورد نیاز زودتر از زمان تعیین شده در اختیار نانوایان و مصرف کنندگان قرار گرفته است.

 وی با بیان اینکه ذخیره‌سازی تامین و توزیع گندم و آرد استان وضعیت مطلوبی دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر تامین نیاز استان بخشی از نیازهای سایر مناطق کشور را لرستان تامین می‌کند.

عبدالهی عنوان کرد: به منظور اجرای دستورالعمل‌های ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا فرمانداران، اداره غله و خدمات بازرگانی، سازمان صمت و تعزیرات حکومتی موظفند در شرایط فعلی نظارت جدی بر عملکرد نانوایان در زمینه رعایت بهداشت و کیفیت نان داشته باشند.