فرصت بهاری شدن و مقابله با کرونا

on .

بهار فصل رویش، تجدید حیات و آغازی برای زندگی بهتر و بهتر زیستن است.

با فرا رسیدن بهار فرصت دوباره یافتیم تا حضور خالق هستی را در فصل زنده شدن طبیعت با جان و دل لمس کنیم . بهار فصلی از تحول است که با طراوت روزگار در دل و جان، رفتار و زندگی انسانها روی می دهد .

چه زیباست با تامل در معنای واقعی این کلمه،بهار گونه مهربان و بخشنده باشیم .

پیغام بهار، بیداری دلهاست که نباید سرد و سنگی ماند و بهار آمده  تا به ما یادآوری کند که می توان از روزهای سخت قرنطینه گذشت و به روزهای درخشان و شکوفای سلامت رسید به شرطی که دل و جان را از سردی زمستان بتکانیم و جامه ای از همدلی،همکاری، امید،اشتیاق و طراوت بر تن کنیم .

درآغاز سال جدید شاهد روزهای قرنطینه خانگی مردم و مقابله با ویروس کرونا در کشورهای مختلف هستیم.فرا رسیدن فصل رویش  با تلاش همه جانبه و سخت حامل این پیام است که باهمکاری ،انسجام و همدلی، همچون بهار که جامه نو بر تن طبیعت می کند با پایان این ایام و این فصل رنج، سرود همدلی را با هم زمزمه کرده و جشن سلامت و پیروزی بر کرونا را سر خواهیم داد.

آغاز سال نو همیشه نوید بخش افکار نو و تصمیم های نو برای آینده است،آینده ای که امید داریم بهتر از گذشته باشد.

انتظار می رود همانگونه که دکتر خادمی استاندار محترم لرستان و سایر مسئولین استان و خصوصا فرشتگان سلامت جامعه که تمام تلاش خود را برای زندگی بهتر و تغییر شرایط بکار برده اند ،  شهروندان فهیم و اعضای جامعه با همکاری در اجرای طرحهایی همچون فاصله گذاری اجتماعی ، رعایت قرنطینه خانگی و ... به قطع زنجیره انتقال بیماری با مشارکت گسترده  در کاهش اجتماعات ، حذف ترددهای غیر ضروری و مراعات دقیق #فاصله‌گذاری_اجتماعي با ماندن در خانه، در آینده ای نزدیک، بهاری خوب را رقم زده و شاهد برگزاری جشن پایان کرونا در کشور عزیزمان باشیم.
 
 امید است بتوانیم گوشه ای از زحمات فرشتگان سلامت را ارج نهیم چرا که زیباتر از بهار، یک دل بهاری است در سینه ای صاف و آفتابی که از گرمای محبت آن، دیگران بهره‌مند می شوند .

  اگر دنبال مناسبت و بهانه ای برای شروع بهتر زندگی هستیم شاید شروع بهار و آغاز فصل رویش و پاکی ، بهترین فرصت زندگی باشد تا با خانه تکانی دل از ناخالصی هایی که به مرور بر آئینه دلمان همچون غبار و زنگار نشسته، پاک و مبرا شویم و با درسهای این ایام ، خود را از بیماری ، سستی و گرد غفلت پاک کنیم و امیدوار و مصمم به فردای بهتر بیاندیشیم .