معاون استاندار لرستان خبر داد: ساماندهی زباله‌گردها، کودکان کار و معتادان متجاهر

on .

معاون استاندار لرستان بر لزوم جمع‌آوری و ساماندهی زباله‌گردها، معتادان متجاهر و کودکان کار تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر محمود ثمینی صبح امروز در جلسه ویدئو کنفرانس کمیته امنیتی اجتماعی ضمن تشکر از همکاری اقدام خوب بازاریان و دیگر اماکن به منظور مقابله با ویروس کرونا که مبادرت به تعطیلی مراکز خود کردند، اظهار کرد: با توجه به تصمیم ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا اصنافی که فعالیت آنها خیلی ضروری نیست تا پایان هفته باید به تعطیلی خود ادامه دهند.

 وی ادامه داد: برخی از صنوف که مورد نیاز مردم هستند از طرف سازمان صمت دسته بندی و طبق برنامه اتاق اصناف نوبت دهی می‌شوند تا مایحتاج مردم برطرف شود.

 جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به جمع‌آوری و ساماندهی زباله گردها، معتادین متجاهر و کودکان کار به منظور قطع زنجیره انسانی انتقال این ویروس، بیان کرد: وجود این افراد با شیوع بیماری کرونا برای جامعه پرخطرتر از گذشته است؛ از این‌رو و با توجه به تدبیر ستاد ملی و استانی بیماری کرونا، بهزیستی با همکاری نیروی انتظامی و نظارت بهداشت و درمان به منظور مصون‌سازی جامعه و پیشگیری از ابتلا و انتقال بیماری نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی این افراد اقدام خواهد کرد.

 وی ادامه داد: قطعاً اجرای طرح‌ها و اقدامات ستاد به منظور ریشه کنی این ویروس در سایه همکاری و کمک مردم امکان پذیر است.

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار تصریح کرد: پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت و درمان هفته آینده با آغاز فعالیت بخش عمده‌ای از صنوف و جامعه، به تمامی مراکز ابلاغ خواهد شد.