استاندار لرستان: مهلت جذب اعتبارات تمدید خواهد شد

on .

دکتر خادمی:  اصناف هر چه سریعتر در سامانه ثبت نام کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر خادمی از برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست دکتر روحانی رئیس‌جمهور خبر داد و گفت: در این جلسه که با حضور استانداران و سایر اعضا تشکیل شد آخرین وضعیت بیماری کرونا، راه های مقابله با آن و اقدامات انجام شده ارائه و در پایان بند هایی به عنوان مصوبات جلسه مطرح شد .

استاندار لرستان اظهار داشت: در این جلسه بر بازگشایی اصناف و ثبت نام کسبه در سامانه به منظور دریافت کد و پروتکل های بهداشتی که از چند روز پیش مشخص شده، بحث شد وثبت نام آن دسته از اصناف که تا کنون موفق به این مهم نشده اند مورد تأکید قرار گرفت .

دکتر خادمی تصریح کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در جلسه امروز، از اول اردیبهشت ماه ممنوعیت تردد بین استانی لغو می‌شود، در حالی که پیشتر تردد بین شهرهای استان نیز برقرار شده بود .

وی یکی از مهمترین مصوبات جلسه امروز را موضوع تمدید مهلت جذب اعتبارات جاری و عمرانی مطرح کرد و گفت: بر اساس قانون، مدت زمان جذب اعتبارات جاری تا پایان فروردین ماه می باشد که با توجه به شرایط کنونی این مهلت تا پایان خرداد ماه تمدید و مهلت جذب اعتبارات عمرانی نیز که پایان تیرماه است، تا پایان شهریور ماه اعلام شد .

استاندار لرستان در پایان ضمن تاکید بر دستگاه های اجرایی در خصوص اقدام برای جذب اعتبارات در مدت زمان تعیین شده، افزود: اصنافی که پروتکل های بهداشتی را دریافت و خوب اجرا کنند و در ارزیابی وزارت بهداشت مورد تأیید قرار گیرند به آنها نشان اعطا و به عنوان اصناف مورد اعتماد به مردم معرفی می شوند .