معاون استاندار: کشاورزی سنتی لرستان به سمت مدرن شدن تغییر کند

on .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر عبدالهی معاون استاندار و هیئت همراه از مجموعه شهرک گلخانه‌ای جهاد دانشگاهی شهرستان کوهدشت بازدید به عمل آورد .

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان اظهار داشت: ضرورت دارد کشاورزی استان از شیوه های سنتی به سمت مدرن تغییر پیدا کند و مجتمع شهرک گلخانه جهاد دانشگاهی شهرستان کوهدشت نمونه ای از این مدل است .

دکتر عبداللهی با اشاره به اینکه تکنولوژی در کشاورزی روز دنیا سهم بسزایی دارد تصریح کرد: این مجموعه در زمینی به مساحت ۶ هکتار، به شیوه های نوین و در سه فاز دو هکتاری طراحی و ساخته شده است که فاز اول آن به زیر کشت رفته و محصول آن قابل برداشت می باشد .

وی در ادامه ضمن تأکید بر توسعه کشاورزی مبتنی بر دانش در استان افزود: از نکات بارز این پروژه تهیه و تولید بخشی از تجهیزات مورد نیاز در داخل خود مجموعه است که بر اثر تحریم ها قادر به وارد کردن آنها نمی باشد .

معاون استاندار خاطرنشان کرد: مجموعه شهرک گلخانه ای جهاد دانشگاهی شهرستان کوهدشت که از طرح های موفق استان است با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در قالب تسهیلات از بانک کشاورزی آغاز به کار کرده که با فروش تولیدات فاز اول مجموعه،  فازهای بعدی آن تکمیل و بهره برداری خواهد رسید .

دکتر عبدالهی در پایان افزود: با توجه به استفاده از تکنولوژی نوین کشاورزی در این مجموعه و تولید محصول بیشتر نسبت به کشاورزی سنتی، قابلیت کاشت و تولید در تمامی فصول سال از دیگر ویژگی های مهم این پروژه می‌باشد و در حال حاضر ۱۵ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی طرح است که با تکمیل شدن آن این عدد به ۸۰ نفر خواهد رسید .