معاون استاندار لرستان: مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا لازم الاجراست

on .

دکتر ثمینی: مایحتاج مردم با رعایت استانداردها تهیه شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا استان به ریاست دکتر ثمینی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد که اعضای ستاد گزارش اقدامات انجام گرفته و پیشنهادات خود را ارائه دادند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان اظهار داشت: در شرایط کنونی مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارجحیت داشته و همه ما مکلف به اجرای دستورالعمل ها هستیم .

دکتر ثمینی بیان کرد: مراکز پر ریسک مانند پاساژها، بازارها، مراسم های عزاداری و شادی با مدیریت صحیح اداره شوند و مشاغل کم ریسک که در محل های پرخطر واقع شده اند شناسایی و در ستاد ملی برای آنها تصمیم گیری خواهد شد .

وی در ادامه خاطرنشان کرد: معتادان متجاهر، زباله گردها و کودکان خیابانی ابتدا در مراکز نقاهتگاهی تعیین شده با نظارت علوم پزشکی استان نگهداری و پس از تایید صحت سلامت و عدم ابتلا به ویروس کرونا به کمپ های ماده ۱۶ منتقل شوند .

معاون استاندار بیان داشت: در بحث قرنطینه روستاهای پر خطر موضوع نظارت و کنترل شدید در اجرای غربالگری مدنظر است و دانشگاه علوم پزشکی در کنار دستگاه های همراه با شناسایی افراد مبتلا و ارائه خدمات به آنها از سلامت سایر افراد روستا نیز اطمینان حاصل کنند .

محمود ثمینی ضمن اشاره به وضعیت مطلوب استان در مهار بیماری کرونا گفت: فرمانداری ها ضمن آسیب‌شناسی وضعیت و شناسایی دلایل افزایش احتمالی آمار، علل ابتلا به این بیماری را  با پشتیبانی کمیته های استانی رفع کنند .

دکتر ثمینی با بیان اینکه وارد مرحله دیگری از اجرای دستورالعمل حفظ فاصله اجتماعی مانند بازگشایی برخی مراکز خرید و تردد در جاده ها می شویم تصریح کرد: تدابیری اتخاذ شود تا ضمن اطلاع رسانی وضعیت کنونی، شاهد افزایش آمار مبتلایان به این بیماری نباشیم .

معاون استاندار با اعلام اینکه هدف اعمال محدودیت برای تامین مایحتاج اولیه مردم نیست افزود:  بسیار مهم است که سلامت مردم در اولویت باشد و اقلام مورد نیاز آن ها تحت نظارت تولید و توزیع شود .

دکتر ثمینی در پایان گفت: هنوز شرایط عادی نشده است و باید در نظر داشته باشیم هشدارها و دستورالعمل های بهداشتی بسیار جدی پیگیری شوند از این رو موضوع نصب بنر های اطلاع رسانی توسط دستگاه های اجرایی نیز با جدیت در دستور کار قرار گیرد .