استاندار لرستان: حدود ۳ هزار طرح مشتمل بر ۹ هزار شغل در سال ۹۹ توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره ) ایجاد خواهد شد

on .

استاندار لرستان در جلسه ویدئوکنفرانس رزمایش همدلی برکت که با حضور آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس محترم دفتر مقام معظم رهبری و به ریاست دکتر مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام پذیرفت با تقدیر از اقدامات ارزشمند ستاد اجرایی و بنیاد برکت ،گفت: انصافاً این نهاد در مواقع عادی و بحران به کمک مردم و مسئولین شتافته و خوشحالیم که این برنامه در جهت مهمترین مشکل اقتصادی کشور یعنی بیکاری در حال شکل گیری است .

استاندار لرستان تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان لرستان حدود چهار هزار و ۵۰۳ طرح با اعتباری معادل ۴۰۰ میلیارد تومان، زمینه اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم حدود ۱۳ هزار و ۵۰۹ نفر را فراهم آورده است که این کاری ارزشمند است و در ۹ شهرستان استان در حال انجام است .

دکتر خادمی با تمجید از نوع اجرای این طرح ها گفت: یکی از مهمترین ویژگی های اجتماع محوری که در این برنامه ها به چشم می‌خورد ،روش و شیوه اجرای این طرح هاست که خروجی این طرح ها توسعه گرا و پایدار است و منجر به ایجاد شغل می شود و تاکنون با درصد بالایی بدون انحراف جواب داده است.

 استاندار لرستان به بخش دیگری از فعالیت های ستاد اجرایی اشاره کرد و گفت :در جریان سیل فروردین ۹۸ کمک هایی به استان لرستان انجام شد از جمله؛ اهدای پک ۱۰ هزار تایی لوازم خانگی که سیل زدگان را در بر می گرفت ،کمک های نقدی در حوزه کشاورزی و کمک های نقدی به افراد و تهیه لوازم التحریر برای دانش آموزان مناطق محروم، ایجاد یک مرکز درمان ناباروری در استان لرستان ،تاسیس ۵۲ واحد اورژانس و واحد بهداشتی ،احداث ۳۰ باب مدرسه و ۶۳ مسجد حاصل تفاهم‌نامه با این نهاد در سال های گذشته است.
وی در ادامه به فعالیت های دیگر ستاد اجرایی  در شهرستان های محروم دلفان و کوهدشت اشاره کرد و گفت در این دو شهرستان بخشی از هزینه‌ها در جهت پیشرفت و آبادانی در حال انجام است .

دکتر خادمی ابراز امیدواری کرد که در سال ۹۹ هم بتوانیم سهم مناسبی از این طرح ها را برای استان لرستان اختصاص دهیم و بتوانیم بخشی از مشکل بیکاری را در لرستان حل کنیم که در این زمینه حدود ۳ هزار طرح مشتمل بر ۹ هزار شغل در سال جاری توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره ) ایجاد خواهد شد .

 استاندار لرستان در پایان در خصوص جبران خسارت های کرونا گفت: سهم مناسبی از یک میلیون بسته توسط ستاد اجرایی به لرستان  اختصاص یافته ،که از روز پنجشنبه توزیع آنها بین افراد متضرر از کرونا آغاز خواهد شد .