مشکلات حوزه آرد و نان رفع شود

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی: در تهیه و توزیع نان نباید تخلفی وجود داشته باشد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه کارگروه آرد و نان استان به ریاست دکتر عبدالهی با حضور اعضای کارگروه و حول چهار محور افزایش قیمت نان مطابق با رویه سایر استان ها، فروش و قیمت گذاری نان لواش به صورت کیلویی، مشکلات و موانع موجود در خصوص توزیع آرد روستایی و ایجاد دفاتر توزیع در شهرستان ها برگزار شد که پس از بحث و بررسی تصمیمات مقتضی با آنها اتخاذ شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان بیان کرد: در حوزه آرد و نان استان مشکلاتی وجود دارد که باید با بررسی و کارشناسی سریعتر رفع شود تا از این حیث مردم متضرر نشوند .

 وی با اشاره به موضوع بیماری کرونا و مشکلات معیشتی بوجود آمده برای اقشار کم درآمد، تصریح کرد: در شرایط کنونی که با  ماه مبارک رمضان مصادف شده، به منظور رفاه مردم، موضوع افزایش قیمت نان در آینده با طرح و بررسی کارشناسی شده، به گونه ای باشد که تصمیم نهایی بر اساس وضعیت قیمت این فرآورده با استان های همجوار بوده و از لحاظ اقتصادی مردم دچار مشکل نشوند .

دکتر عبداللهی با اشاره به ضرورت رعایت نکات بهداشتی در تهیه و طبخ نان افزود:  دستگاه های مرتبط باید در موضوع اعمال نظارت بر فرآیند تهیه و توزیع نان، گران فروشی، کم فروشی و کیفیت نان عرضه شده اهتمام بیشتری داشته و از بروز تخلفات جلوگیری شود .

معاون استاندار لرستان در پایان ضمن تأکید بر رعایت استانداردها در حوزه آرد و نان استان خاطر نشان کرد: ترتیبی اتخاذ شود تا دریافت کنندگان آرد سهمیه‌ای روستایی و عشایری ضمن جمع آوری آمار، آرد مورد نیاز آنها با نظارت دقیق توزیع شود .