رویداد استارتاپ ویکند موجب جهش تولید در لرستان می‌شود

on .

معاون توسعه منابع و نیروی انسانی استانداری لرستان گفت: رویداد استارتاپ ویکند موجب جمع آوری ایده‌ها و جهش تولید در لرستان می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، قاسم ولیزاده روز دوشنبه نشست استارتاپ ویکند با موضوع جهش تولید استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد اظهار داشت: در خصوص برگزاری رویداد علمی استارتاپ ویکند در بهمن ماه سال گذشته تصمیمات گرفته شده و برای جمع آوری ایده‌ها برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: اما کرونا باعث‌ شد این برنامه حضوری لغو شود که برای عقب نماندن از این برنامه‌ها بصورت غیرحضوری در خرداد ماه برگزار می‌شود.

وی گفت: در افق پیش رو برنامه‌ریزی شد که از شیوه‌های نو برای برگزاری جلسات استفاده شود و شرایط موجود موجب شد که از این روش خلاقانه(ویدیو کنفرانس) مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: استارتاپ ویکند در سه روز برگزار می‌شود و صاحبان ایده با توانمندی مختلف جمع می‌شوند و تیم هارا تشکیل می‌دهند که موجب رونق تولید خواهد شد
امسال می‌توانیم از این ظرفیت برای جهش تولید استفاده کنیم.

ولیزاده اظهار کرد: با کاستی های که ممکن است در اجرای غیر حضوری روبرو شویم اما استارتاپ خلاقان را دور هم جمع می کند که انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی که شرایط همکاری را دارند تلاش خود را در این راستا بکار گیرند.

وی گفت: در گام اول برای تهیه جوایز برخی از دستگاه‌ها می‌توانند کمک کنند و فراهم کردن زیرساخت باید در اولویت قرار گیرد.

ولیزاده گفت: همچنین اطلاع رسانی باید در این خصوص انجام شود که نیازمند همکاری شهرداری برای اطلاع رسانی میدانی هستیم.

وی افزود: نشست صاحبان ایده با استاندار لرستان در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است که استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی - تجربی در سراسر دنیاست و در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.