کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید استان لرستان برگزار می شود.

on .

استاندار لرستان در جلسه هماهنگی برگزاری ستاد کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید استان لرستان که با حضور سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان ، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان و مدیر کل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد با اعلام خبر فوق، بر برگزاری پر شکوه و باکیفیت‌ این کنگره ملی تاکید کرد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان دکتر خادمی  با اشاره به مقام والای شهدای گرانقدر لرستان به استفاده از تجارب ارزشمندی که در این زمینه وجود داردتاکید کرد و گفت :می توان ضمن استفاده از تجارب موجود فراتر از گذشته عمل کرد .
استاندار لرستان ابراز امیدواری کرد؛ با تلاش و اخلاص بیشتر اعضای کمیته های اجرایی در فرصت باقی مانده بتوانیم با توجه به منابع ضعیف ، کمبودهای مالی را پوشش دهیم و کار خوبی در شان شهیدان والا مقام ارائه دهیم .

دکتر خادمی با تاکید بر اهمیت جمع آوری بانک اطلاعاتی شهدا و ارزش های دفاع مقدس گفت:  می‌توانیم هم با انجام کارهای فیزیکی و هم ارائه کارهای فرهنگی و تولید محتوا و نمادهای دفاع مقدس به حفظ و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار کمک کنیم.

 استاندار لرستان با اعلام آمادگی کامل استانداری در این زمینه مشارکت و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی را ضروری دانست و گفت : شهدا نیازی به ما ندارند اما مردم همواره با توسل قلبی از فیض وجودی شهیدان استفاده لازم را می برند .

سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل استان لرستان در این جلسه گفت :  برگزاری کنگره ملی شهدای استان بخش اعظمی از مردم را درگیر موضوع می کند و می تواند خیلی از مناسبات استان را متاثر و فضا را تلطیف کند .

سردار کشکولی تصریح کرد: شهید متعلق به کل بشریت است و تعلق به قشر خاصی ندارد و می‌توان با استفاده از گنجینه شهدا خیلی از چالش ها را در جامعه حل کرد.

در ادامه این جلسه دکتر محمود ثمینی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به نقش پررنگ مردم لرستان در دوران دفاع مقدس گفت: لرستان به تناسب سوابق و خدماتی که به انقلاب اسلامی کرده، سهم زیادی از انقلاب نبرده است و لازم است استانی که هم در مسیر جنگ و هم در خط مقدم بوده ،هدف گذاری شود و با اشتغال زایی و محرومیت زدایی و افزایش سطح درآمد مردم به خدمت رسانی بهتر دولت پرداخت .