رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان: امر به معروف و نهی از منکر یک اصل دینی است

on .

اولین جلسه ویدئوکنفرانس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان در سال ۹۹ به ریاست نماینده محترم ولی فقیه در استان لرستان و با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان و اعضای ستاد تشکیل شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان ؛حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی یکی از اهداف این جلسه را یاد آوری و مرور  مصوباتی که همه دستگاه‌های اجرایی استان در ماه مبارک رمضان برعهده دارند، عنوان کرد .

دکتر شاهرخی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر آن را یک وظیفه عمومی برای مردم نامید و گفت: لازم است که عموم مردم و همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی با نظارت ملی در این زمینه پای کار باشند .

وی امر به معروف و نهی از منکر را یک رکن رکین و یک اصل دینی نامید که هم خاستگاه قرآنی و هم روایتی دارد و در سیره نبوی و علوی، به چشم می‌آید .

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان به تشکیلات جدید این ستاد در استان اشاره کرد و گفت:  علاوه بر رئیس و دبیر ستاد، آنچه جدیدا اضافه شده،معاونت اجتماعی و مطالبه گری و کارشناس رسانه و فضای مجازی است که این امر بیانگر اهمیت موضوع و نگاه جدیدی است که به امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفته است .

نماینده ولی فقیه در استان لرستان افزود:
اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر از جهات آموزشی و  پژوهشی و اقدام عملی ضرورت نگاه جدید و انجام این کار را ایجاب می کند.

وی تصریح کرد:امر به معروف و نهی از منکر بعنوان یک واجب الهی، اگر در جامعه به خوبی پیاده شود در اجرای سایر واجبات که به شکلی مرتبط با این موضوع هستند تسهیل به عمل خواهد آمد.

دکتر شاهرخی در پایان از رئیس  و دبیر سابق این ستاد و همه افرادی که به نحوی در این مجموعه تشریک مساعی داشته اند تقدیر و تشکر کرد .

در ابتدای این جلسه دکتر محمود ثمینی نایب رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان،ماه مهمانی خدا را فرصت مغتنمی برای کسب حسنات و بخشش گناهان نامید.
  وی موضوع امر به معروف و نهی از منکر را موضوعی پر اهمیت خواند و گفت: همه دستگاه‌های اجرایی مکلفند با این ستاد همکاری لازم را داشته باشند.