در چرخه ارزیابی کالاهای توقیفی تسریع شود

on .

معاون استاندار: فرآیند ارزیابی و کارشناسی کالاهای توقیف شده در انبارهای تملیکی با سرعت بیشتر و هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط همراه باشد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه ویدئو کنفرانس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان به ریاست دکتر ثمینی برگزار شد که اعضا گزارشی از اقدامات انجام گرفته و مشکلات خود ارائه کردند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: لرستان مبدأ و مقصد قاچاق کالا نیست اما با توجه به معبر بودن، اقدامات خوب و اساسی توسط دستگاه های مختلف در زمینه مبارزه با قاچاق انجام شده است و گزارشات واصله از ظرفیت انبارهای تملیکی حکایت از این موضوع دارد .

دکتر ثمینی با اشاره به ضرورت تسریع در تعیین تکلیف کالاهای توقیفی اظهار داشت: فرآیند تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبار های تملیکی نباید طولانی باشد و با هماهنگی بین دستگاهی، موضوع تعیین تکلیف این کالا ها سریع تر انجام شود .

وی با بیان اینکه دستگاههای مرتبط در انجام وظایف سازمانی اهتمام داشته باشند، افزود: هماهنگی بین بخشی بسیار مهم بوده و ارتباطات مدیران نیز بیش از پیش تقویت شود تا با عبور از چرخه بروکراسی اداری، موانع موجود شناسایی و رفع شوند .

معاون استاندار بر تشکیل جلسات کمیته های تخصصی و فرعی شهرستانی تاکید کرد و گفت: در شرایط کرونایی، تهیه و نقل و انتقال اقلام بهداشتی با برنامه ریزی همراه باشد تا شاهد احتکار و سوء استفاده از این کالاها نباشیم .

دکتر ثمینی تصریح کرد: انبارهای تملیکی با چابک‌سازی در روند ترخیص و تعیین تکلیف اموال، ضمن شناسایی و رفع موانع مزایده نسبت به تخلیه انبار ها اقدام کنند و این کار در بازه زمانی ماهانه انجام پذیرد .

وی در پایان پیشنهاد تشکیل کمیته ای با محوریت اداره کل تعزیرات استان جهت بررسی پرونده های بلاتکلیف را مطرح کرد و افزود: تکمیل، ثبت و صحت سنجی سامانه اموال تملیکی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سال جاری به اتمام برسد و جهاد کشاورزی نیز موضوع تسهیل پلاک گذاری ادوات کشاورزی را انجام دهد .