معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی در نشست انجمن کتابخانه های عمومی استان لرستان: اولین گام توسعه،گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است

on .

جلسه ویدئو کنفرانس انجمن کتابخانه های عمومی استان لرستان به ریاست دکتر ثمینی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان ، سرپرست امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیر کل کتابخانه های عمومی استان  و سایر اعضاء با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در ابتدای جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع)  اظهار داشت: صرف نظر از نواقص و مشکلات موجود، گزارشات ارائه شده در زمینه کتابخوانی در سطح استان خوب و امیدوار کننده است .
وی ضمن تقدیر از همت سازمان های مربوطه ازمدیرکل کتابخانه های استان لرستان ،برنامه و بودجه ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه های فرهنگی استان  تقدیر کرد .

دکتر محمود ثمینی با تبیین اهمیت موضوع، تصریح کرد :اگر بناست در هر کشور و جامعه ای امر توسعه،تحقق پیدا کند، اولین گام گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

وی خاطرنشان کرد: زیرساخت توسعه،گسترش علم  افزایش آگاهی بوده و توسعه علم و آگاهی توأم با توسعه فرهنگی است.

دکتر ثمینی گفت: جامعه ای که مردم آن مطلع و کتابخوان باشند به توسعه فرهنگی رسیده اند و این مهم زیرساخت سایر توسعه های اجتماعی سیاسی و عمرانی کشور است.

معاون سیاسی،اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان با تأکید بر اهمیت سرمایه گذاری در بخش فرهنگی گفت: هر چقدر در زمینه کتابخوانی هزینه شود به نوعی سرمایه گذاری است و این امر در نهایت منجر به توسعه همه جانبه استان خواهد شد که به این منظور لازم است از تمام امکانات دولتی و غیر دولتی استفاده شود.

دکتر ثمینی در ادامه افزود: سرانه مطالعه عمومی ما به تناسب، سرانه خوب و بالایی نیست و باید تلاش کنیم میزان آنرا افزایش دهیم.

وی تصریح کرد:به این منظور کتاب باید در سبد کالای خانواده قرار گیرد و این امر مستلزم ارائه حمایت های خاص از طرف دستگاههای فرهنگی است که قطعاً مردم فهیم و با فرهنگ لرستان از این امر استقبال خواهند کرد.