۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی در لرستان جذب شد

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: در سال گذشته ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی در این استان جذب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر اسد عبداللهی روز یکشنبه در کارگروه اشتغال با محوریت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی افزود: این اعتبار در قالب یک هزار و ۲۲۰ طرح اشتغال روستایی با ظرفیت اشتغالزایی پنج هزار نفر در سال گذشته جذب شده است.
وی اظهار داشت: همچنین در یک ماه اخیر نیز ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه اشتغال روستایی به استان اختصاص یافته که اجرای طرح های مربوطه از طریق دستگاه های حمایتی درحال پیگیری است.
عبدالهی عنوان کرد: در این راستا بخشی از اعتبارات مورد نظر تاکنون توزیع و جذب شده و بخشی از آن نیز تا ۲ هفته آینده تعیین تکلیف می شود که بانک های عامل پست بانک، بانک کشاورزی و صندوق توسعه کار آفرین وبانک توسعه تعاون روستایی طرح ها را نهایی و ۱۰۰ درصد اعتبارات باید جذب شوند.
دکتر عبدالهی ادامه داد: همچنین برخی از طرح ها نیازمند اعتبار ترمیمی هستند که بانک ها در فرصت ۲۰ روزه موظف به پرداخت این تسهیلات هستند.
وی عنوان کرد: مابقی اعتبارات  دستگاه های حمایتی در صورتیکه تا پایان هفته جذب نشود در زمینه اشتغال روستایی جذب می شوند و تیم نظارتی بر اجرای این طرح نظارت بیشتر خواهد داشت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: همچنین مجتمع گردشگری در شهرستان الیگودرز اعتباراتی از بانک سینا دریافت کرده و اکنون متقاضی دریافت تسهیلات تکمیلی طرح از پست بانک است که پس از بررسی تیم نظارتی در این خصوص تصمیم گیری می شود.
دکتر عبداللهی تاکید کرد: تسهیلات طرح های اشتغالزایی باید در اختیار طرحهای توانمند وافراد متخصص قرار گیرد تا مانع از تعطیلی طرح ها و   مشکلات اشتغالزایی استان شود که دراین راستا حضور تیم های نظارتی و کنترلی بر اجرای طرح های استغالزایی استان ضرورت دارد.