در جلسه شورای ترافیک استان مطرح شد: جلوگیری و نظارت بر تخلیه نخاله های ساختمانی در معابر عمومی

on .

ظهر امروز جلسه شورای ترافیک استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان و با حضور دستگاه‌های اجرایی عضو برگزار شد .

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان در این جلسه ۷ دستور کار مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت .

مهندس امیری با تأکید بر ایمن سازی معابر درون شهری و برون شهری با نصب تابلوهای انتظامی هشداری و راهنمای مسیر، گفت: راهداری و پلیس راه موارد و ایرادات موجود را به شهرداری اعلام کند و کمیته فنی شورای ترافیک بر این کار نظارت داشته باشد.
 معاون  هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تأکید بر اهمیت زیبا سازی فضای عمومی بر کاشت گلهای فصلی ،خط کشی نقاط عبور عابر پیاده،شستشوی تابلوها و... تاکید کرد و گفت: هر گونه مباحث ترافیکی نظیر نصب سرعت کاه و سایر پیشنهادات مربوطه پس از تصویب در شورای ترافیک انجام شود.

مهندس امیری با تأکید بر ضرورت هماهنگی بین شهرداری ها و ادارات کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بر اصلاح ورودی های شهرها و پاکسازی حریم جاده های منتهی به شهرها تاکید کرد و گفت : در ورودی شهرها ، جاده های برون شهری و در داخل شهر اداره کل راهداری و شهرداری ها مکلفند با همکاری نیروی انتظامی از تخلیه  نخاله ها و زباله ها جلوگیری کنند و ظرف مدت یک ماه با نظارت محیط زیست نسبت به جمع آوری نخاله های موجود اقدام نمایند. وی تعیین یک محل خاص برای نخاله های ساختمانی رادر مناطق مختلف امری ضروری عنوان کرد.

مهندس امیری بر ضرورت هماهنگی شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی و شهرداری ها تاکید کرد و گفت: برای استفاده از ظرفیت کامل پمپ بنزین ها و جایگاه های عرضه سی ان جی لازم است جایگاه های عرضه سوخت ضمن برطرف کردن ایرادات موجود با همکاری شهرداری ها با رصد موضوع، مشکلات احتمالی را برطرف کنند.

مهندس امیری در ادامه با اشاره به اهمیت  جایگاههای امدادرسانی در جاده های برون شهری ، بر هماهنگی با نمایندگی های شرکت های خودروساز به ویژه بخشهای امدادرسانی برای ایجاد آمادگی ،کمک به مسافرین و رانندگان تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در پایان هماهنگی با شعب بیمه به منظور تسریع در پرداخت خسارت به آسیب دیدگان ناشی از تصادفات رانندگی را مهم خواند و گفت : ضرورت دارد شعب‌ بیمه در تمام شهرستان ها فعال شوند تا در صورت بروز حوادث در کمترین زمان خدمات لازم انجام پذیرد .