معاون هماهنگی امور عمرانی: ستاد مقابله با آتش سوزی مراتع در سطح استان و شهرستانها تشکیل می‌شود

on .

عصر امروز جلسه مقابله با آتش سوزی جنگل ها و مراتع استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تشکیل شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس گودرز امیری در ابتدای این جلسه گفت: با توجه به بارندگیهای امسال و پوشش گیاهی گسترده در سطح استان و فرا رسیدن فصل گرما و خشکی مراتع و احتمال آتش سوزی، انجام اقدامات پیشگیرانه امری ضروری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان  استفاده از جوامع محلی و دهیاری ها را برای مواجهه با سوانح آتش سوزی مراتع و سایر اتفاقات دیگر را گامی مهم و مثبت ارزیابی کرد و گفت : به این منظور از افراد محلی،گروه‌های داوطلب ایجاد شود تا با آموزش لازم و ساماندهی در این زمینه همکاری کنند.

 مهندس امیری استفاده از ظرفیت صدا و سیما فضای مجازی و انجمن های مردم نهاد ،ده گردی، آموزش و جلب توجه اهالی مناطق مختلف را گام مهمی در این زمینه عنوان کرد.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان همکاری اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست استان و سایر دستگاههای مرتبط را ضروری دانست و نسبت به تعمیر و تهیه تجهیزات مورد نیاز  برای اطفای حریق تاکید کرد و گفت آنچه مورد نیاز است فراهم شود.

 مهندس امیری استفاده از ظرفیت سامانه پیامکی مخابرات در زمینه آموزش اهالی و اطلاع رسانی  هرگونه حریق احتمالی توسط مردم را بسیار مهم خواند. وی یکی دیگر از ظرفیت های موثر را ظرفیت بسیج عنوان کرد و گفت: بسیج ظرفیت خوب و آماده به کاری است و لازم است از این ظرفیت در شهرستان‌های مختلف استفاده شود.
وی در ادامه بر تشکیل مستمر جلسات ستاد مقابله با آتش سوزی در سطح شهرستان و بخش های مختلف در فصل تابستان تاکید کرد و برگزاری همایش دهیاران را نیز گام مهمی در این زمینه برشمرد.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در پایان بر شناسایی نقاط حادثه خیز تاکید کرد و گفت: با توجه به شروع فصل گرما  مناطق بحرانی اطلاع‌رسانی شود تا یک سری از تجهیزات  لازم در آن مناطق استقرار یابد.