دفاع مقدس سند افتخار ملت ایران است

on .

جلسه ویدئو کنفرانس شورای هماهنگی دفاع مقدس استان لرستان  به ریاست دکتر محمود ثمینی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان ،با حضور ناصر پور مدیر کل و دبیر شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و مدیران دستگاه های اجرایی عضو این شورا برگزار شد.

دکتر ثمینی با تبیین ضرورت حفظ ارزش های دفاع مقدس گفت :
لازم است دفاع مقدس به عنوان یک سند و افتخار برای نسل کنونی و آینده مورد استفاده قرار گیرد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان دکتر محمود ثمینی ،ضمن عرض تسلیت شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع)به نقش پررنگ مردم لرستان در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:
این مردم سلحشور،قهرمان پرور و پیروان اهل بیت در تمامی صحنه ها و بخصوص در بوجود آوردن انقلاب اسلامی و خصوصاً هشت سال دفاع مقدس، شجاع ترین فرماندهان و سلحشور ترین رزمندگان را به صورت داوطلب به  میدان جنگ فرستاده اند .

معاون سیاسی استاندار تصریح کرد:
اگر چه در ارائه گزارش و مستند سازی حضور حماسی مردم لرستان و در زمان خودش قصور  شده،اما امیدواریم با همت مضاعف ،جبران مافات شده و ارتقاء جایگاه استان و توجهات ملی را جلب کنیم.

دکتر ثمینی مهمترین اصل در طول تاریخ ایران را انسجام و وحدت مردم و رهبری حکیمانه امام راحل و استمرار آن توسط ولی فقیه در دوران انقلاب اسلامی دانست و گفت:
 همراهی و همدلی بی نظیر مردم با دولت قابل تقدیر است .

وی با اشاره به تاریخچه جنگ به تشکیل سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت حضرت امام (ره) با تاسیس بسیج مستضعفین و نیروهای مردمی زمینه مشارکت و پشتیبانی مردم را به بهترین نحو در کنار ارتش در جبهه های حق علیه باطل فراهم ساخت.

دکتر ثمینی خاطرنشان کرد امروز به برکت آن ایثارگری ها موجبات تقویت نظام و استمرار آن  فراهم شده و ما در مناصبی برای خدمتگزاری مردم انتخاب شده ایم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تصریح کرد:
 لازم است دفاع مقدس به عنوان یک سند و یک افتخار برای نسل کنونی و آینده مورد استفاده قرار گیرد و به این منظور لازم است فراتر از مسائل اداری به آن نگاه کنیم و لازم است از همه امکانات برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده شود.

دکتر ثمینی افزود: حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس متعلق به تمام مردم شریف ایران است و مدیران دستگاه های اجرایی ضرورت دارد با همت مضاعف و حرکت جهادی در این زمینه اهتمام لازم را به کار گرفته تا برنامه‌های چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس به طور ویژه‌ای برگزار شود.