لرستان کاملاً در وضعیت هشدار قرار دارد

on .

استاندار لرستان: طبق استاندارد های وزارت بهداشت اکثر شهرهای استان در وضعیت قرمز و زرد هستند و وضعیت سفید نداریم .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست دکتر روحانی  برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: از موضوعات مطرح شده در جلسه امروز راهپیمایی روز قدس بود که با تصمیم ستاد ملی در نقاط سفید کشور با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد که به دلیل نداشتن نقطه سفید در لرستان، راهپیمایی روز قدس منتفی است .

دکتر خادمی اظهار داشت: در خصوص نماز عید فطر نیز مقرر شد که در مساجد محلات سراسر کشور با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود و بدون مشخص شدن محل خاص به صورت محدود و محله محور باشد .

وی بازگشایی دانشگاه‌های کشور را در ۱۷ خرداد از دیگر تصمیمات ستاد عنوان کرد و افزود: در پایان ماه مبارک رمضان نیز رستوران ها و هتل ها با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد که البته با توجه به اینکه استان در وضعیت هشدار قرار دارد ممکن است بنابر شرایط تصمیم مقتضی گرفته شود .

خادمی در خصوص وضعیت استان تصریح کرد: از اول اردیبهشت تاکنون تعداد مبتلایان لرستان دو برابر و در برخی شهرستان ها ۲/۵ تا ۲/۶ برابر رشد داشته است که البته آمار بستری ها و فوتی ها با کاهش مواجه شده و نسبت به قبل تا رقم یک چهارم تنزل پیدا کرده است .

استاندار لرستان دلیل اصلی افزایش آمار تعداد مبتلایان را موضوع اجرای طرح بیماریابی که در استان شروع شده است، عنوان کرد و بیان داشت: لرستان در شمار استان هایی قرار دارد که نسبت به میانگین کشوری تست های بیشتری داشته است و تاکنون از ۱۵ هزار نمونه گرفته شده پاسخ ۱۳ هزار و ششصد تست اعلام که ۲ هزار و نهصد مورد مثبت داشته ایم .

دکتر خادمی با اشاره به اینکه روند ابتلا در استان نوسانی است گفت: در برخی روزها تعداد مبتلایان کم یا زیاد می‌شود که نشان از لزوم رعایت بیشتر نکات بهداشتی توسط مردم دارد .

وی با اعلام اینکه استان کاملاً در وضعیت هشدار است خاطرنشان کرد: طبق استاندارد های وزارت بهداشت اکثر شهرهای استان در وضعیت قرمز و زرد هستند و وضعیت سفید نداریم .

استاندار لرستان در پایان ضمن اشاره به شرایط خوب آب و هوایی و احتمال سفر به استان گفت: از هم وطنان می‌خواهیم به استان سفر نکرده و به دنبال راه هایی برای کاهش روند مسافرت ها هستیم .