روند بیماری در استان رو به رشد است

on .

استاندار لرستان: مردم را در زمینه مقابله با بیماری کرونا با خود همراه کنیم .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به ریاست دکتر خادمی برگزار شد که روسای کمیته های ستاد گزارش اقدامات انجام شده را ارائه دادند .

 استاندار لرستان اظهار داشت: متاسفانه بر اساس آمارها روند ابتلاء به بیماری در استان رو به رشد است و بر همین اساس رعایت بیش از پیش نکات بهداشتی توسط مردم ضروری به نظر می رسد .

دکتر خادمی با اعلام اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۳۰ نفر در استان به ویروس کرونا مبتلا شده اند گفت: روند ابتلاء به ویروس در روزهای اخیر نسبت به قبل بیشتر شده است و در شهرهای خرم آباد، نورآباد، بروجرد و دورود وضعیت مطلوب نیست .

 وی ضمن تاکید بر پرهیز از ترددهای غیرضروری و عدم خروج مردم از خانه بیان داشت: با توجه به شرایط پیش آمده از اصناف و بازاریان می خواهیم حتی الامکان نسبت به تعطیلی بازار غیر ضرور اقدام کنند .

استاندار لرستان با بیان این که نباید اجازه دهیم شرایط از کنترل خارج شود، افزود: با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در زمینه مقابله با کرونا، مردم را در جهت کنترل وضعیت بیماری با خود همراه کنیم .

دکتر خادمی در خصوص اجرای برخی مصوبات ستاد مانند بازگشایی دانشگاه ها و مدارس تصریح کرد: اگر تا ۱۷ خرداد شرایط به سمت بهبود وضعیت پیش نرود در این خصوص تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهد شد و مدارس نیز کماکان صرفا جهت رفع اشکال دایر هستند و اجباری برای حضور در کلاس ها نیست .

استاندار لرستان در پایان خاطرنشان کرد: تمامی محدودیت های قبلی به قوت خود باقیست و با توجه به شرایط، ممکن است در جلسه ای که پایان همین هفته برگزار خواهد شد برخی تصمیمات جدید مبنی بر تشدید محدودیت ها اتخاذ شود .