لازمه پیشگیری از مواد مخدر مشارکت حداکثری مردم است

on .

معاون استاندار لرستان: برای پیشگیری از مواد مخدر بالا بردن آگاهی و اطلاعات مردم مهم و ضروری است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان اولین جلسه ویدئو کنفرانس کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد حوزه اعتیاد و مواد مخدر استان به ریاست دکتر ثمینی برگزار شد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان اظهار داشت: در زمینه پیشگیری و مبارزه با سوداگران مواد مخدر اقدامات خوبی انجام شده که برای رسیدن به نتیجه، مشارکت حداکثری مردم لازم است .

دکتر ثمینی گفت: سودجویان با اهداف سیاسی و منفعت طلبانه اقدام به آلوده کردن جوانان در جامعه می کنند که برای پیشگیری از این معضل، بالا بردن آگاهی و اطلاعات مردم مهم و ضروری است .

وی با اشاره به لزوم همکاری دستگاههای اجرایی در مسیر سیاست گذاری برای مبارزه با مواد مخدر، افزود: جدیت در آسیب شناسی و شناخت راه های پیشگیری از این معضل اجتماعی در زمینه مقابله با آن مهم و تأثیرگذار است .

معاون استاندار با بیان اینکه خانواده ها نقش اساسی در مواجهه با اعتیاد و مواد مخدر دارند، تصریح کرد: نقش دستگاه های اجرایی به تنهایی در مبارزه با مواد مخدر کافی نیست اگر خانواده ها و مردم در این امر حضور نداشته باشند، لذا در موضوع مشارکت های مردمی باید قویتر عمل شود .

دکتر ثمینی با تأکید بر اهمیت آموزش و اطلاع رسانی به مردم بیان داشت: مهمترین اصل، برگزاری دوره های آموزشی برای مردم و به خصوص دانش آموزان است که باید مستمر و ادامه دار باشد .

ثمینی ضمن اشاره به اهمیت مشارکت تشکل ها و سمن ها در این رابطه خاطرنشان کرد: تشکل های مردم نهاد نقش تسهیل گر و پل ارتباطی مردم و دستگاه‌های اجرایی را ایفا می کنند و در موضوع آموزش جامعه بیشترین سهم را به لحاظ ارتباطات مردمی دارند .

وی شناسایی نقاط و فضاهای مورد تهدید جامعه را توسط تشکل ها میسر دانست و گفت: برای مبارزه با مواد مخدر، دستیابی به فهم مشترک میان تشکل ها و دستگاه های اجرایی مهم و اثر بخش است .

معاون استاندار لرستان پژوهش در کنار آموزش را بسیار مهم قلمداد کرد و بازخورد گیری از دوره های آموزشی که برای مردم برگزار می شوند را خواستار شد .

دکتر ثمینی در پایان کیفیت و محتوای دوره های آموزشی را بسیار مهم خواند و افزود: اثر بخش بودن این دوره ها و اقدامات پیشگیرانه زمانی مشخص می شود که شاهد کاهش تعداد مبتلایان به مواد مخدر در جامعه باشیم .