استاندار لرستان : از دو شهرستان بروجرد و دلفان گزارشات خوبی واصل نشده است

on .

از هموطنان می خواهیم به رغم آنکه لرستان مردم مهمان نوازی دارد ، اما به دلیل شیوع کرونا و آماده نبودن شرایط مهمان نوازی ،به مقصد لرستان برنامه ریزی نکنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا با اشاره به آخرین وضعیت این بیماری در استان، اظهار داشت:  با توجه به اینکه هر روز در برخی از شهرستانها افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا را داریم ، مقرر شده است برخی از محدودیت ها را ادامه دهیم.

 دکتر خادمی در ادامه گفت:  با توجه به تعطیلات چند روز آینده به مناسبت عید سعید فطر و نظر به جاذبه های گردشگری استان لرستان، ممکن است مردم از سایر استان ها به لرستان سفر کنند که ما از همین جا اعلام می‌کنیم که استان لرستان علی‌رغم آنکه مردم مهمان نوازی دارد ،اما به دلیل آماده نبودن شرایط مهمان نوازی به مقصد لرستان برنامه ریزی نکنند و در این ایام مراکز تفرجگاهی استان به شدت کنترل می‌شوند و پذیرش در این مناطق وجود ندارد لذا از همه هم میهنان به ویژه از استان های همجوار درخواست داریم که به استان لرستان سفر نکنند.

استاندار لرستان در خصوص موضوع کنترل و اعمال محدودیت ها در ورودی برخی از شهرها گفت : این موضوع در برخی از شهرستان ها بویژه در چهار شهرستان بروجرد ،دلفان ،دورود و خرم آباد بر عهده فرمانداران گذاشته شده است.

دکتر خادمی با اشاره به ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم و جشن‌های عروسی گفت: با توجه به ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم و عروسی اگر افرادی این موضوع را رعایت نکنند مطابق قانون با آنان برخورد خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان لرستان ضمن تقدیر از همکاری خوب مردم در رعایت فاصله اجتماعی  به اهمیت و ضرورت همکاری مردم در کنترل بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: اگر اهالی منطقه ای در این زمینه همکاری لازم را نداشته باشند علاوه بر اینکه برای خودشان مشکل ایجاد می کنند برای دیگران هم مشکل ایجاد خواهد شد.

 دکتر خادمی با اشاره به اینکه در حال حاضر در دو شهرستان بروجرد و دلفان گزارشات خوبی واصل نشده است، گفت : آمار مبتلایان در این دو شهرستان نسبتا بیشتر است و علت آن ،عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در بازارها و در مراکز تفریحی است.

استاندار لرستان از مردم فهیم بروجرد و دلفان خواست برای حفظ سلامتی خودشان و همچنین کمک به سلامت استان و خروج از این وضعیت همکاری های خود را بیشتر کنند و با رعایت فاصله اجتماعی از حضور در مراسمات و ازدحام ها خودداری کنند.

 دکتر خادمی خاطرنشان کرد وقتی استانی در وضعیت هشدار قرار می‌گیرد به حوزه اقتصادی و حوزه‌های دیگر خسارت‌های زیادی وارد می‌شود چراکه ما مجبوریم محدودیت ها را افزایش دهیم .
استاندار لرستان در خصوص برگزاری نماز عید فطر گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، به هیچ عنوان تجمعات بزرگ برگزار نخواهد شد و با توجه به وضعیت استان که در حالت هشدار قرار داریم  این فریضه مستحب برگزار نخواهد شد.

وی تصریح کرد: در خصوص دو شهرستان پلدختر و چگنی که وضعیت آنها سفید بوده ،آخرین وضعیت آنها بررسی خواهد شد و با همفکری دانشگاه‌علوم‌پزشکی و نماینده محترم ولی فقیه در خصوص برگزاری نماز عید فطر در این دو شهرستان تصمیم‌گیری خواهد شد.