ضرورت همکاری بیشتر مردم در کنترل بیماری کرونا

on .

دکتر خادمی به نقل از رئیس جمهور محترم: طبق آخرین گزارش ها بیماری کرونا در اکثر استان ها در حال کنترل است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست دکتر روحانی و با حضور جمعی از وزرا و استانداران سراسر کشور برگزار شد .

استاندار لرستان به نقل از دکتر روحانی گفت: طبق آخرین گزارش های ارائه شده خوشبختانه با اقدامات انجام شده و همکاری خوب مردم بیماری کرونا در اکثر استان ها در حال کنترل است .

دکتر خادمی با اشاره به ضرورت همکاری مردم در کنترل بیماری کرونا، اظهار داشت: در استان لرستان متأسفانه هنوز به مرحله کنترل بیماری نرسیده‌ایم و لازم است مردم نسبت به رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل ها بیشتر توجه داشته باشند .

وی ضمن تاکید بر اینکه وضعیت در ۴شهرستان استان مطلوب نیست، افزود: شهرستان های خرم آباد، دورود، بروجرد و دلفان به لحاظ بیماری شرایط مناسبی نداشته و استان را در وضعیت قرمز یا زرد قرار داده اند که علاوه بر تهدید سلامت مردم، مشکلات اقتصادی را نیز در پی داشته است .

استاندار لرستان در ادامه تصریح کرد: از مصوبات جلسه امروز، ساعت کاری کارمندان دولت بود که مقرر شد از ابتدای هفته آینده ادارات با تمام ظرفیت و از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۴ و ۳۰ به فعالیت خود ادامه دهند و موضوع مرخصی یک سوم کارکنان منتفی می شود .

دکتر خادمی در پایان با اشاره به دستورالعمل جدید عنوان شده با موضوع شهید خدمت، گفت: از دیگر مصوبات امروز، مطرح شدن موضوع شهید خدمت برای افرادی که در مراکز درمانی و بهداشتی بر اثر بیماری کرونا فوت می شوند، بود که مقرر گردید در این رابطه کمیته ای تشکیل و پس از بررسی پرونده ها، در سطح ملی اقدامات نهایی انجام شود .