آیین بهره برداری از قطعه ۲ پروژه جاده ازنا_شازند

on .

صبح امروز با حضور استاندار لرستان قطعه دوم از محور ازنا شازند به طول ۱۱ کیلومتر افتتاح و به بهره برداری رسید .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر خادمی استاندار لرستان در خصوص این پروژه گفت: این محور از محورهای مهم ، حادثه خیز و پرخطر استان لرستان است که از ابتدای دوره مسئولیتم همواره به عنوان یک پروژه مهم و کلیدی مورد تاکید قرار گرفته است .

دکتر خادمی با اشاره به محدودیت اعتبارات مالی گفت : علی رغم کمبود و محدودیت اعتبارات مالی هم از اعتبارات ملی و هم از اعتبارات استانی کمک های خیلی زیادی انجام شده تا بتوانیم پروژه را به نتیجه برسانیم و خوشبختانه با همکاری خوب  نماینده محترم شهرستانهای دورود و ازنا توانستیم اعتبارات خوبی را در سطح ملی برای این پروژه جذب کنیم.

 استاندار لرستان در خصوص جزئیات این پروژه گفت: در حال حاضر ۳۵ کیلومتر  این محور در استان لرستان کلاً تعیین تکلیف شده است و یک قطعه آن بالای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته  و تلاش می‌کنیم تا هفته دولت به نتیجه برسد. قطعه دوم به طول ۱۱ کیلومتر با اعتباری معادل ۳۰ میلیارد تومان می باشد  که امروز به بهره برداری رسید. و قطعه سوم که حدوداً کمتر از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اعتبار خوبی در بودجه امسال برای آن در نظر گرفته شده که باید سرعت کار را بیشتر کنیم .

استاندار لرستان تصریح کرد: بخش اصلی حادثه‌خیز این محور را همین قطعه دوم شامل می شود که امروز به نتیجه رسید. وی با تاکید بر تسریع در تکمیل مابقی پروژه، ابراز امیدواری کرد: با اجرای این پروژه مردم ،احساس آرامش بیشتری در این جاده داشته باشند .

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: این پروژه از سال ۹۶ تاکنون در حال اجراست و در سال ۹۶ یازده میلیارد تومان در این زمینه هزینه شده و در  دو سال اخیر حدود ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه اختصاص داده شده که امیدواریم با سرعت تمام کار را به نتیجه برسانیم .