آمادگی لرستان برای گرایش به تولیدات صادرات محور

on .

دکتر عبدالهی: به دنبال راهکارهای افزایش صادرات محصولات تولیدی در داخل و با نام لرستان باشیم .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان اولین جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان به ریاست دکتر عبدالهی و با محوریت ارائه گزارش عملکرد توسعه صادرات غیرنفتی استان در سال ۹۸، بررسی مسائل و مشکلات فراروی صادرات غیرنفتی استان و تشریح اهداف و دستاوردهای پروژه توسعه تجارت الکترونیک برگزار شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به بررسی وضعیت توسعه صادرات غیرنفتی استان گفت: علیرغم شرایط تحریم، بیماری کرونا و تأثیر آن بر اقتصاد، شاهد تغییرات مثبت در استان بوده ایم و آمادگی ساختار استان برای گرایش به تولیدات صادرات محور وجود دارد .

دکتر عبدالهی اظهار داشت: صادرات غیرنفتی استان در سال گذشته با رشد همراه بود که با اقدامات انجام شده از ۳۵ بازار هدف خارجی به رقم ۴۶ کشور رسیده ایم .

وی با اعلام اینکه واردات استان بیشتر در زمینه مواد اولیه، ماشین آلات و ادوات مربوط به آنها بوده است بیان کرد: صادرات غیرنفتی لرستان در حوزه های صنعتی، پتروشیمی و تولیدات کشاورزی است که با توجه به مرغوبیت بالای محصولات کشاورزی، لزوم اهمیت به این حوزه بیشتر ضرورت دارد .

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: برند سازی و بسته بندی کالا های تولیدی از نکات مهم در صادرات است که به دنبال راهکارهایی جهت افزایش صادرات محصولات تولیدی در داخل و با نام لرستان هستیم .

عبدالهی در پایان خاطرنشان کرد: گمرک استان نقش بسزایی در امر صادرات محصولات با نام لرستان مانند فرش و سایر برندهای تولید داخل را دارد که با پیگیری های انجام شده از این پس کالاهای تولید داخل استان صرفاً از طریق گمرک لرستان صادر خواهند شد .