با جدیت در پی رفع مشکلات صنعت استان هستیم

on .

دکتر عبداللهی: با راه اندازی این طرح بخشی  از نیاز کشور به فروسیلیس برطرف خواهد شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر عبدالهی معاون استاندار در آیین کلنگ زنی مجتمع فروسیلیس شهرستان بروجرد از جدیت استان در رفع مشکلات واحدهای تولیدی خبر داد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: شهرستان بروجرد یکی از قطب های صنعتی استان است که قریب به یک سوم از واحدهای صنعتی و تولیدی لرستان در این شهرستان واقع شده است .

دکتر عبداللهی اظهار داشت: با وجود تحریم ها و شیوع بیماری کرونا، آمارها حکایت از خسارت به ۶۰ هزار واحد اقتصادی و کسب و کار فعال استان دارد که با همکاری خوب مسئولین و حمایت دولت پیگیر رفع مشکلات آنان هستیم .

 وی با اشاره به تکنولوژی بومی مجتمع فروسیلیس شهرستان بروجرد، افزود: در صورت راه اندازی و بهره برداری از این مجموعه، واحدهای تولیدی کشور در زمینه فولاد، آلیاژ خود را از داخل تأمین و دیگر نیازی به واردات نخواهد بود .

معاون استاندار تصریح کرد: فاز اول این مجموعه در زمینی به مساحت ۷ هکتار ایجاد می شود که ظرفیت تولید ۲۵ هزار تن فروسیلیس در سال را خواهد داشت .

دکتر عبدالهی در پایان خاطرنشان کرد: ارزش کل سرمایه گذاری در این طرح ۳ هزار  و پانصد میلیارد ریال است که زمینه اشتغال مستقیم ۲۱۰ نفر را ایجاد می کند .