در شرایط کرونایی مسائل اقتصادی مردم مد نظر باشد

on .

دکتر عبدالهی: شرایط اقتصادی مردم و نکات بهداشتی به موازات هم لحاظ شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه ستاد تنظیم بازار استان به ریاست دکتر عبداللهی و با موضوع تأمین و توزیع ماسک برای بهره برداری عمومی و کاهش قیمت ها برگزار شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: با اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا استان در وضعیت قرمز قرار دارد و باید برای پیشگیری از سخت شدن شرایط تدابیر لازم اندیشیده شود .

دکتر عبداللهی اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی، مسائل اقتصادی مردم مد نظر باشد و با تهیه و توزیع به موقع اقلام بهداشتی به ویژه ماسک در سطح بازار، نیاز مردم تأمین شود .

وی با اشاره به پیگیری ها در زمینه تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم بیان داشت: با توجه به مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا،  شرایط اقتصادی و کسب و کار مردم در کنار رعایت نکات بهداشتی به موازات هم لحاظ شود .

معاون استاندار با اشاره به لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم و دستگاه های اجرایی افزود: ماسک به عنوان یکی از مهم‌ترین راهکارها در جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا شناخته شده، از این رو مردم و دستگاههای اجرایی در ارتباطات خود ضرورت استفاده از آن را در نظر داشته باشند .

عبداللهی ضمن تاکید بر پیگیری دستگاه های اجرایی مرتبط در جهت تهیه و توزیع ماسک در بازار تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بر کیفیت ماسک های وارد شده به استان و تولیدات کارگاهی نظارت کند  و در صورت لزوم با استانداری ها و دستگاه‌های اجرایی سایر استانها در راستای تأمین نیاز مردم ارتباط برقرار گردد .

 وی خاطر نشان کرد: سهمیه استان در تهیه پارچه مورد نیاز برای تولید ماسک های استاندارد توسط دستگاههای اجرایی مرتبط پیگیری، تأمین و با نظارت در سطح بازار توزیع شود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در پایان گفت: تهیه اقلام بهداشتی و قیمت گذاری بر آن ها باید با توجه به شرایط اقتصادی جامعه باشد و با هر گونه تخلف اعم از احتکار کالا و گران‌فروشی برخورد قاطع صورت پذیرد .