حضور زنان در جامعه از شاخص‌های توسعه و عدالت اجتماعی است

on .

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان در نشست هم اندیشی بانوان مدیرکل دستگاه های اداری با هیئت مدیره خانه مطبوعات با اشاره به نقش راهبردی این نهاد، خواستار نگاه فراجنسیتی رسانه در رصد مسائل مربوط به حوزه زنان و حمایت از آنان شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان،ناهید پرویز پور مدیر کل زنان و خانواده استانداری لرستان در این نشست صمیمی گفت:

یکی از شاخص‌های توسعه، میزان حضور و مشارکت زنان در مسئولیت های اجتماعی است. هر چه میزان حضور بانوان فعال در جامعه بیشتر شود به همان اندازه کشور توسعه یافته تر خواهد بود.

با آموزش مهارتهای لازم و خودباوری، شاهد حضور زنان در عرصه های مختلف هستیم که از نشانه های توسعه و عدالت اجتماعی است.

از خانه مطبوعات و حوزه رسانه انتظار می رود که با نگاه فرا جنسیتی مسائل و موضوعات مربوط به زنان را رصد کند رسانه ها در حوزه عمومی و حوزه خصوصی می توانند نقش تاثیر گذاری در این زمینه داشته باشند در حوزه عمومی قانونگذاری و مطالبه گری در زنان باید ایجاد شود.

خانه مطبوعات می‌تواند با نقش راهبردی خود در تحلیل مسائل اجتماعی مربوط به زنان موثر بوده و مسائل زنان و خانواده را تجزیه و تحلیل کند .

با پر رنگ شدن نقش رسانه کارکرد های سنتی خانواده در بحث تربیتی فرزندان کمرنگ شده و رسانه می تواند در این زمینه نقش مهمی ایفا کند

رسانه می تواند با نگاه کلی طبق سیاست‌های ابلاغی نظام، آسیب های اجتماعی حوزه خانواده را تجزیه و تحلیل کند.

یکی از وظایف رسانه توجه به زنان سرپرست خانوار، توجه به مناطق حاشیه‌ای و زنان دارای آسیب‌های اجتماعی است و لازم است رسانه در این زمینه به جد ورود کند.

معرفی زنان شاخص استان و توجه به زنان نخبه فراموش نشود. لزوم شناسایی زنان توانمند و معرفی به جامعه .

ارائه آموزشهای حقوقی به زنان، آموزش مطالبه گری ،تفکر نقادانه و تقویت نقش مادری و انتقال آموزش ها به فرزندان.

از مهمترین کارکردهای زنان تربیت نسل و فرزندان است.

زنان در مسئولیت های اجتماعی در ابتدای راه هستند، تجربه مدیریتی آنان در این دولت شکل گرفته است.

فرصت را باید به مدیران زن داد تا موفق تر باشند دولت تدبیر و امید این فرصت را به زنان داده است تا توانمندی های خود را به اثبات برسانند

از خانه مطبوعات انتظار می‌رود توجه بیشتری به مدیران زن داشته و با چشم پوشی از بعضی از نقصان ها و ایرادات احتمالی از آنان حمایت کرده تا در جامعه بهتر دیده شوند.

مدیران زن به دور از هرگونه هیاهو صرفاً به دنبال عملکرد مثبت هستند

رسانه‌ها می‌توانند با مدیریت افکار عمومی و با ایجاد انگیزه زنان را به پذیرش مسئولیت های اجتماعی ترغیب کنند.