پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای آسیب دیده از کرونا

on .

دکتر عبداللهی: بنگاه های اقتصادی به منظور بهره مندی از این تسهیلات در سامانه ثبت نام کنند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به ریاست دکتر عبداللهی با دستور کار تشریح دستورالعمل پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده ازکرونا و اطلاع رسانی به مشمولین دریافت این تسهیلات برگزار شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: به منظور جبران خسارت ناشی از ویروس کرونا به واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی استان، اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت توسط ۱۶ بانک عامل در اختیار آنها قرار می گیرد .

دکتر عبدالهی اظهار داشت: بنگاه های اقتصادی استان برای بهره مندی از این تسهیلات، ضرورت دارد در سامانه کارا ثبت‌نام و مدارک خود را تکمیل کنند .

وی در ادامه تصریح کرد: دستگاه های اجرایی عضو کارگروه در خصوص اطلاع رسانی و رفع مشکلات متقاضیان دریافت این تسهیلات به گونه ای اقدام کنند که همه مشمولین از آن بهره مند شوند .

معاون استاندار خاطرنشان کرد: ۶۰ هزار واحد تولیدی و بنگاه اقتصادی بر اثر بیماری کرونا در استان دچار آسیب شده اند که برخی از آنها کاملا تعطیل و برخی دیگر با ۵۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت هستند که برای جبران خسارات آنان این اعتبار در نظر گرفته شده است .

دکتر عبداللهی در پایان بیان داشت: نرخ سود تسهیلات اعطایی به متقاضیان ۱۲ درصد و بازه زمانی بازپرداخت آن ۲۴ ماهه می باشد که بسته به شرایط از ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان به هر بنگاه اقتصادی تسهیلات پرداخت خواهد شد .