فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد تأمین اعتبار شد

on .

دکتر خادمی: تمامی تجهیزات مورد نیاز فاز دوم نیروگاه گازی سیکل ترکیبی خرم آباد ساخت داخل کشور خواهد بود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان دکتر خادمی از تأمین اعتبار فاز دوم نیروگاه گازی سیکل ترکیبی خرم آباد خبر داد.

استاندار لرستان گفت: در جلسه ای که امروز با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور، معاون وزیر نیرو، رئیس شرکت گروه مپنا و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان برگزار شد، تفاهم نامه تأمین اعتبار و ساخت فاز دوم نیروگاه گازی سیکل ترکیبی خرم آباد منعقد شد.

دکتر خادمی با اشاره به این نکته که نیروگاه خرم‌آباد از پروژه های جهش تولید است، اظهار داشت: فاز اول این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و فاز دوم آن نیازمند ۴۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار بود که در جلسه امروز این مبلغ تأمین شده است.

وی با بیان اینکه تولید برق این نیروگاه در صورت تکمیل ۱۰۰۰ مگاوات خواهد بود، تصریح کرد: نیاز استان به برق در زمینه صنعت، کشاورزی، خدمات و مصارف خانگی ۶۰۰ مگاوات است که با توجه به وصل نیروگاه خرم‌آباد به شبکه سراسری کشور، مازاد تولید برق آن به سایر استان ها صادر خواهد شد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: طبق تفاهم نامه منعقد شده در جلسه امروز تمامی تجهیزات مورد نیاز فاز دوم نیروگاه گازی سیکل ترکیبی خرم آباد ساخت داخل کشور و توسط شرکت گروه مپنا تولید می شود.

دکتر خادمی در پایان افزود: مراحل ساخت و تکمیل فاز دوم نیروگاه خرم آباد بر اساس تفاهم نامه بزودی آغاز می شود.