پیگیری فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد

on .

عصر امروز دکتر خادمی استاندار لرستان به همراه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد با مهندس پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.  

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان در این دیدار مشترک روند اجرا و پیشرفت  فاز دوم پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد پیگیری شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه تولید برق نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد  در صورت تکمیل ۱۰۰۰ مگاوات خواهد بود، تصریح کرد: نیاز استان به برق در زمینه صنعت، کشاورزی، خدمات و مصارف خانگی ۶۰۰ مگاوات است که با توجه به وصل نیروگاه خرم‌آباد به شبکه سراسری کشور، مازاد تولید برق آن به سایر استان ها صادر خواهد شد.
گفتنی است نیروگاه خرم‌آباد از پروژه های جهش تولید است که فاز اول این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و فاز دوم آن نیازمند ۴۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار بود که در جلسه قبلی با دکتر فتاح این مبلغ تأمین شده است.

همچنین استاندار لرستان خواستار فعالیتهای عمرانی و اقتصادی بنیاد مستضعفان  در مناطق محروم استان از جمله بخش ززماهرو و بخش مرکزی کوهدشت شد که اجرای چنین طرح هایی باعث رشد و شکوفایی اقتصادی و محرومیت زدایی خواهد شد .