تاکید معاون استاندار بر تسریع در روند جذب اعتبارات سیل

on .

صبح امروز جلسه کارگروه اشتغال استان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با اعلام خبر فوق گفت: روند  جذب اعتبارات سیل باید اصلاح شده و بهبود یابد.  وی با تاکید بر تسریع در این روند گفت لازم است مشکلات موجود در این مسیر برطرف شده و کمیته فنی و دبیرخانه این کارگروه، راهکاری برای اقدام سریعتر پیدا کنند.

در این جلسه که با حضور مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان و مدیر کل کار و امور اجتماعی استان برگزار شد، دکتر عبدالهی تصریح کرد: در مجموع بخشی از کارها انجام گرفته و لازم است سرعت انجام کار افزایش یابد. وی شرایط کرونایی موجود را در این زمینه موثر دانست و از دستگاه‌های اجرایی خواست تا با کار و تلاش  بیشتر در این زمینه اقدام کنند و بانکهای عامل نیز با توجه به شرایط، همکاری بیشتری با ذینفعان داشته باشند.

در این جلسه، مدیرکل کار و امور اجتماعی استان لرستان گفت در ارتباط با بحث اشتغال روستاییان و عشایر از ابتدای طرح تا الان هزار و ۲۵۱ طرح با مبلغ ۲۴۴ میلیارد تومان موفق به عقد قرارداد و دریافت تسهیلات شده‌اند که با بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال برای پنج هزار و ۳۶۴ نفر فراهم می شود.

دکتر آشتاب افزود با پیگیری استاندار محترم ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به بنیه اقتصادی مناطق سیل‌زده استان ابلاغ شده است که با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی طرح‌ها به بانک‌های عامل معرفی شده و طی روزهای آینده خروجی پرداخت تسهیلات به این عزیزان را خواهیم داشت.

مدیر کل کار و امور اجتماعی استان لرستان گفت حدود ۱۸ میلیارد تومان طرح نیمه تمام از محل اشتغال روستایی به تعداد ۵۰ طرح  به کسانی که از قبل تسهیلات دریافت کرده اند اما به واسطه افزایش قیمت و تورم نتوانستند طرح خود را اجرایی کنند اختصاص یافته است.

 دکتر آشتاب در خصوص تسهیلات کرونا گفت: با پیگیری  دستگاه‌های اجرایی، بانکهای عامل و دبیرخانه کارگروه  بالغ بر ۲۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان طرح با اشتغال ۲۶ هزار و ۷۵۹ نفر به بانک‌های عامل معرفی شدند که از این تعداد ۷ هزار و ۳۹۹ فقره با اشتغال ۸ هزار و ۴۸۹ نفر و اعتبار ۶۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده و امیدواریم با تمدید انجام شده برای اشتغال رسمی تا ۱۵ شهریور و برای اشتغال غیر رسمی تا پایان شهریور بتوانیم سهم قابل توجهی از مبلغ تخصیصی برای استان را داشته باشیم و از مشاغل آسیب دیده حمایت کنیم.