حضور در لرستان، توفیقی برای تبادل نظر در زمینه توسعه استان

on .

مدیر عامل بانک پاسارگاد: معتقد به شناخت توانمندی های استان و پیگیری در جهت رفع مشکلات هستیم .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان دکتر قاسمی در جلسه بررسی نقش بانک پاسارگاد در زمینه حمایت های مالی و توسعه سرمایه گذاری استان از اعلام آمادگی این بانک برای مشارکت در اجرای طرح های دارای توجیه اقتصادی لرستان خبر داد .

مدیر عامل بانک پاسارگاد اظهار داشت: لرستان دارای نعمت ها و مواهب طبیعی و خدادادی بسیاری است که باید با شناخت توانمندی های آن، این استان را آن گونه که شایسته است با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در حوزه های مختلف به سطح خوبی از درآمد برسانیم .

دکتر قاسمی با اشاره به اینکه حضور در لرستان توفیقی برای تبادل نظر در زمینه توسعه استان بود، گفت: امیدواریم به گونه ای عمل کنیم که اقتصاد لرستان پویا شود و با توجه به ظرفیت هایی که دارد، حتی بتواند به سایر استان های همجوار خود کمک کند .

وی خاطرنشان کرد: در نظر داریم با استفاده از امکانات، در حمایت از سرمایه گذاران و پروژه های استان به خصوص صنایع تکمیلی بخش کشاورزی نقش اول را ایفا کنیم .

مجید قاسمی افزود: با استفاده از تبصره ۵۶ قانون بودجه، در کنار سایر بانک ها برای مشارکت در ساخت و تکمیل جاده پلدختر به خرم آباد وارد عمل خواهیم شد .

مدیرعامل بانک پاسارگاد تصریح کرد: سرمایه گذاری در طرح های نیمه تمام اقتصادی و عمرانی که توجیه اقتصادی دارند از دیگر اهداف بانک پاسارگاد برای مشارکت در استان لرستان خواهد بود .

دکتر قاسمی افزود: در مجموع تولید محصولات کشاورزی در لرستان عالیست اما لازم است که ارزش افزوده حاصل از فروش این محصولات با انجام سرمایه گذاری در طرح ها، بسته بندی محصولات و صادرات آن بالاتر رود .

وی در پاسخ به نحوه مشارکت بانک پاسارگاد در ساخت سد معشوره، گفت: در رابطه با وضعیت فعلی این سد پیگیری هایی در وزارت نیرو انجام شده است که در صورت رفع محدودیت های سرمایه گذاری و ایجاد کنسرسیوم برای بانکها، طرح هایی در حوزه سدهای کشور با مشارکت بانک ها اجرایی خواهد شد .