۵۰۰ هکتار اراضی دیم شهرستان سلسله به آبی تبدیل شد

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان: با افتتاح طرح آبیاری تحت فشار، ۵۰۰ هکتار به اراضی آبی شهرستان سلسله افزوده شد .


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان در دومین روز از هفته دولت، طرح آبیاری تحت فشار منطقه چنار خورشید شهرستان سلسله با حضور دکتر عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرکل سرمایه گذاری استانداری، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستانی افتتاح شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: با اجرای طرح آبیاری تحت فشار منطقه چنار خورشید، ۵۰۰ هکتار به اراضی کشاورزی آبی شهرستان سلسله افزوده شد .

دکتر عبدالهی اظهار داشت: اجرای این طرح اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است که از این مبلغ 52/5 میلیارد ریال سهم دولت بوده و 37/5 میلیارد ریال دیگر سهم متقاضیان بهره برداری از این طرح را به خود اختصاص داده است .

وی خاطرنشان کرد: این طرح در اردیبهشت ماه سال جاری مصوب شده بود و مراحل عملیاتی آن در مدت ۶۰ روز به اتمام و بهره برداری رسیده است .

معاون استاندار لرستان افزود: طرح آبیاری تحت فشار منطقه چنار خورشید به طور میانگین برای ۱۲۵ نفر ایجاد اشتغال کرده و روستاهای اطراف، با اجرای این طرح زمین های کشاورزی خود را به روش آبیاری بارانی زیر کشت خواهند برد .

دکتر عبدالهی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای این طرح شاهد شکوفایی کشاورزی و رونق تولید محصولات زراعی در اراضی شهرستان سلسله باشیم .