افتتاح پروژه های شهرستان دلفان در دومین روز از هفته دولت

on .

با حضور معاون امور اقتصادی استانداری لرستان تعدادی از پروژه های شهرستان دلفان افتتاح و به بهره برداری رسید .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان در دومین روز از هفته دولت دکتر عبدالهی به منظور افتتاح چند طرح در حوزه های زیرساختی و کشاورزی، وارد شهرستان دلفان شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: افتتاح پل جهاد شهر نورآباد از طرح هایی بود که بر اثر سیل گذشته کاملاً دچار آسیب شده بود و با بهره برداری از این پروژه ارتباط بین دو  منطقه شهر که در دو طرف رودخانه قرار داشتند، برقرار شد.

دکتر عبدالهی اظهار داشت: فاز چهارم ایستگاه پمپاژ روستای شریف شهرستان دلفان از دیگر پروژه هایی بود که با اعتباری بالغ بر ۴۷۳۰۰ میلیون ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید .

وی با اشاره به این مطلب که اجرای این طرح زمینه اشتغال ۶۰ نفر را فراهم کرده است، افزود: با بهره برداری از پروژه پمپاژ روستای شریف، ۲۲۰ هکتار اراضی کشاورزی دیم منطقه با استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار به آبی تبدیل شده و مساحت اراضی آبی شهرستان به بیش از ۳ هزار هکتار افزایش یافت .

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: اجرای ۲۲ کیلومتر روکش آسفالت راه اصلی و روستایی دلفان از جمله طرحهای شهرستان دلفان است که در سه محور فرعی روستایی شهرستان و در بخش هایی از جاده اصلی نورآباد به سمت استان کرمانشاه انجام شده است .

دکتر عبدالهی بیان داشت: سیلوی ۵۰ هزار تنی ذخیره گندم بخش کاکاوند از مهمترین پروژه های شهرستان دلفان است که در فاز اول، سیلوی ۲۵ هزار تنی آن افتتاح و به بهره برداری رسید .

وی خاطرنشان کرد: اعتبار این طرح توسط سرمایه گذار شخصی تأمین شده و ذخیره گندم در بخش کاکاوند و جلوگیری از خروج این محصول به خارج از منطقه، مهمترین مزیت این طرح است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیر کل سرمایه گذاری استانداری لرستان در دومین روز از هفته دولت علاوه بر افتتاح  چند طرح، از روند ساخت و تکمیل تعدادی از پروژه های در دست احداث شهرستان دلفان نیز بازدید به عمل آورند .