سردخانه صنعتی ۲۰۰۰ تنی روستای کاکا رضا افتتاح شد

on .

 در سومین روز از هفته دولت، آئین افتتاحیه سردخانه صنعتی ۲۰۰۰ تنی روستای کاکا رضا بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، این برنامه صبح امروز  با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان، مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان،فرماندار سلسله و دلفان ، مدیر کل کار و امور اجتماعی استان، مدیر صندوق کار آفرینی امید لرستان و با حضور مجازی دکتر نوراله زاده مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید کشور برگزار شد.
  در این مراسم معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با اشاره به ضرورت وجود سردخانه برای تکمیل فرآیند تولید در بخش کشاورزی، گفت :
یکی از ضروریات بخش کشاورزی در این منطقه کمبود سردخانه به‌خصوص برای نگهداری میوه است و امروز با افتتاح این سردخانه با ظرفیت  ۲۰۰۰ تن ،نیاز این منطقه و بخشی از مرکز لرستان رفع خواهد شد.

دکتر عبداللهی تصریح کرد: با ایجاد این سرد خانه  ۱۵ شغل بصورت مستقیم و به طور غیر مستقیم ۲۶ شغل ایجاد شده است.
 
وی با اشاره به اینکه پروژه امروز در یک موقعیت جغرافیایی مناسب واقع شده که دارای باغات میوه فراوانی است، گفت: با افتتاح این سردخانه نیاز بخش کشاورزی تکمیل می‌شود و زنجیره تولید کامل می‌شود.
وی افزود:  در سال‌های گذشته در فصل برداشت، محصول کشاورزان خریدار نداشت و یا با قیمت بسیار ارزان خریداری می‌شد و یا از بین می رفت .
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با تقدیر از صندوق کار آفرینی امید گفت: این پروژه با کمک این صندوق انجام شده و صندوق کار آفرینی امید در استان عملکرد رضایت بخشی داشته به طوری که سرمایه گذاران تمایل دارند از این طریق سرمایه گذاری کنند.

گفتنی است، سردخانه ۲۰۰۰ تنی کاکارضا با سرمایه گذاری ۲۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و با تسهیلات ۱۹ میلیارد ریال اجرا شده است.