جلسه رفع تداخلات اراضی منابع طبیعی با اراضی کشاورزی

on .

دومین جلسه رفع تداخلات اراضی منابع طبیعی با  اراضی کشاورزی به ریاست اسد عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان  برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، این جلسه عصر امروز با حضور دکتر ویسکرمی نماینده مردم شهرستان های خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل منابع طبیعی، مدیر امور اراضی و مدیر کل جذب و سرمایه گذاری استان لرستان برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با تاکید بر ضرورت حفظ منابع طبیعی به عنوان سرمایه ملی برای نسل های آینده گفت: پس از اولین نشست ، کمیسیون ذیربط تاکنون تعداد ۵ پلاک را بررسی و اراضی ملی استان را که با اراضی کشاورزی تداخلات داشته‌اند، تعیین تکلیف نموده است .وی افزود: سال ۱۳۹۸ نیز پنج هزار هکتار از اراضی استان در ۳۵ روستا مورد بررسی قرار گرفته است.

 عبداللهی در خصوص کمیسیون رفع تداخلات گفت: تشکیل این کمیسیون کار ارزشمندی است که در راستای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید  شکل گرفته است و موجبات تسریع در  رسیدگی به اختلافات مذکور و کاهش تطویل زمان رسیدگی  به آنها را فراهم آورده است .

وی خاطرنشان کرد: در مورد زمینهایی که این کمیسیون رای داده، حاکمیت باید وارد عمل شده و عرصه ها را به منابع طبیعی واگذار نماید .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در خصوص ترویج کشت گیاهان دارویی در زمین های شیب دار با اشاره به ضرورت ترویج و اطلاع رسانی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی،گفت : این طرح جامع از طرف منابع طبیعی ارائه شده وبا همکاری بخش خصوصی و دولتی  تاکنون   سه هزار هکتار  در سطح استان به زیر کشت گیاهان دارویی رفته است.