لزوم ورود خیرین و توسعه آموزش و پرورش در بستر فضای مجازی

on .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در جلسه بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموزان مناطق محروم که توسط حوزه امور بانوان و خانواده استانداری لرستان تشکیل شده بود بر ضرورت ورود خیرین به منظور توسعه آموزش در بستر فضای مجازی در این مناطق تاکید کرد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان صبح امروز جلسه بررسی آخرین وضعیت دانش آموزان با دستور کار؛ بررسی ثبت نام دانش آموزان ، بستر سازی آموزش در فضای مجازی ، دانش آموزان بازمانده از تحصیل،  جذب و همکاری  خیرین استان در تامین مایحتاج و اقلام مورد نیاز آموزش مجازی با حضور مدیران اموزش و پرورش، کمیته امداد ، بهزیستی، فن آوری و زیرساخت و اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

دکتر محمودثمینی در این جلسه با اشاره به لازم الاجرا بودن  دستورالعمل های ستاد ملی و استانی کرونا در امر بازگشایی مدارس گفت :
مراقبین سلامت ،مدیران مدارس و همه مردم باید به موضوع سلامت دانش آموزان اهمیت دهند تا عملی متناقض با پروتکل های بهداشتی در زمینه بازگشایی مدارس انجام نشود.

دکتر ثمینی تصریح کرد:طبق مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا ، آموزش و پرورش بعنوان مجری امر آموزش و متولی تربیت باید در راستای تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با بیماری  کرونا عمل کرده و هر آموزشگاهی که پروتکل های بهداشتی را نقض کند باید سریعا تعطیل شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه؛ طبق قانون اساسی باید زمینه آموزش رایگان برای عموم مردم تا پایان تحصیلات متوسطه فراهم شود،گفت: باید تلاش کنیم که در استان لرستان به هر دلیلی دانش آموز بازمانده از تحصیل نداشته باشیم.

دکتر ثمینی خاطر نشان کرد: در جلسات مختلف مکرراً تاکید کرده ایم که باید مبادی  بازماندن دانش‌آموزان از تحصیل را مسدود کرد. وی ضمن تقدیر از فعالیتهای معاونت سواد آموزی استان در جهت مبارزه با بی سوادی ،گفت: بنا نیست بعد از ۴۲ سال از انقلاب اسلامی موضوع بی سوادی در جامعه وجود داشته باشد.  

معاون استاندار گفت: اگر اعتبارات مربوط به سوادآموزی در جهت انسداد مبادی بی سوادی هزینه شود نیاز چندانی نخواهیم داشت که بعداً با هزینه‌های بیشتری اقدامی در جهت سواد آموزی داشته باشیم.

دکتر محمود ثمینی تصریح کرد: امروز به خاطر شرایط بیماری کرونا آموزش به سمت مجازی سوق داده شده است و لازم است آمادگی کافی  داشته باشیم که به این سمت و سو برویم.
وی با تاکید بر این که نباید آموزش تعطیل شود به تغییر سبک آموزش اشاره کرد و گفت: تهیه زیرساخت‌های لازم مثل فیبر نوری مودم رایگان و مخابرات از  جمله اقدامات دولت است که لازم است با همکاری آموزش و پرورش و دستگاه‌های اجرایی مشکلات احتمالی را در زمینه آموزش مجازی حل کنیم.

دکتر ثمینی به نقش موثر بخش غیردولتی و خصوصی در آموزش شاره کرد و گفت : بخش غیر دولتی و مدارس غیرانتفاعی با ظرفیت خوبی که دارند کمک حال دولت محسوب می شوند.  

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در پایان بر ضرورت ورود خیرین به موضوع تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای آموزش در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: درخواست ما از مجموعه خیرین بزرگوار این است که در زمینه تهیه تجهیزات الکترونیک مانند تبلت و گوشی هوشمند به میدان آمده تا دانش‌آموزان کم بضاعت و ساکنان مناطق محروم بتوانند از آموزش‌های لازم بهره‌مند شوند.